FOTO Pierdere colosală pentru Al-Ittihad! Karim Benzema s-a accidentat în timpul meciului cu Al-Wehda

Karim Benzema Fotbal extern Karim Benzema
Alexandru Hațieganu
Data publicarii: Marti 29 August 2023, 09:47
Data actualizarii: Marti 29 August 2023, 10:07

Al-Ittihad a reușit o victorie convingătoare împotriva lui Al-Wehda cu scorul de 3-0, într-o partidă din etapa a patra a campionatului Arabiei Saudite.

Succesul a fost umbrit, însă, de accidentarea suferită de Karim Benzema, vedeta echipei, care a fost nevoit să părăsească terenul înainte de pauză.

Trimis pe teren din primul minut, Karim Benzema a fost nevoit să iasă de pe teren în minutul 42, după ce a resimțit o durere în coapsa stângă.

• Karim Benzema

Benzema, accidentat în meciul cu Al-Wehda

Cu grimase de durere, internaționalul francez a stat întins pe teren timp de aproximativ 5 minute pentru a primi îngrijiri medicale. Ulterior, fostul golgheter al lui Real Madrid a părăsit terenul, fiind înlocuit de portughezul Jota.

În ciuda acestei pierderi, Al-Ittihad a continuat să domine partida și a obținut o victorie solidă cu scorul de 3-0, grație golurilor marcate de Romarinho, Jota și Igor Coronado, rezultat ce o poziționează în fruntea clasamentului.

Benzema va fi suspus unor expertize suplimentare, urmând ca în perioada următoare să se stabilească cât de gravă este accidentarea francezului și cât va lipsi de pe teren.