Pas greșit pentru Jeonbuk, cu ultima clasată din Coreea de Sud. Pe ce loc se află echipa lui Dan Petrescu

Jeonbuk Coreea de Sud Dan Petrescu Fotbal extern
Data publicarii: Sambata 12 August 2023, 16:40
Data actualizarii: Sambata 12 August 2023, 16:56

Dan Petrescu a făcut un pas greșit în campionatul din Coreea de Sud.

În etapa a 26-a din competiția internă, Jeonbuk a jucat pe teren propriu, cu Suwon Bluewings, ultima clasată, meciul încheindu-se la egalitate, scor 1-1.

Oaspeţii au deschis în minutul 31, prin Hogang. Pentru Jeonbuk a egalat Han Kyo-Won, în minutul 66. După 26 de etape disputate, echipa pregătită de Dan Petrescu se află pe locul al treilea, cu 41 de puncte, la 16 puncte de liderul Ulsan.

Dan Petrescu s-a tras în poză cu starurile de la PSG

Jeonbuk Hyundai a disputat în urmă cu câteva zile un meci amical cu Paris Saint-Germain, disputat la Busan, scor 0-3.

Bogdan Aldea, preparatorul fizic din staff-ul lui Jeonbuk Hyundai, a postat câteva fotografii realizate alături de Dan Petrescu și de starurile lui Paris Saint-Germain.

În imagini apar Neymar, căpitanul Marquinhos, Kang-in Lee, dar și antrenorul lui Paris Saint-Germain, spaniolul Luis Enrique.