VIDEO Noi nu avem selecționer, în timp ce adversarii din Liga Națiunilor joacă deja în amicale

Echipa Nationala Bosnia Hertegovina Hrvoje Barisic Liga Natiunilor Sulejman Krpic Fotbal extern
Data publicarii: Duminica 19 Decembrie 2021, 11:22
Data actualizarii: Duminica 19 Decembrie 2021, 11:26

Bosnia, cu doi titulari trecuți prin Liga 1, a disputat în această dimineață un meci de pregătire cu Statele Unite.

Naționala Bosniei, adversara României din grupa de Liga Națiunilor, a disputat în această dimineață în Carson, lângă Los Angeles, un meci amical cu reprezentativa Statelor Unite ale Americii.

Ex-iugoslavii au evoluat cu un om în minus din minutul 40, când Begic a fost eliminat direct, și au primit gol abia în minutul 89 (Bassett, aflat la debut), pierzând astfel cu 0-1 întâlnirea.

Barisic și Krpic au pelcat din România și evoluează acum în campionatul intern

Echipa folosită de Bosnia și Herțegovina a fost următoarea: Cetkovic (46 Dizdarevic) - Kurdic, Vojnovic, Barisic - Nukic (77 Cosic), Djokanovic (83 Ovcina), Savic, Begic (eliminat 40), Corluka (62 Cavar) - Lukic (84 Maksimovic), Krpic (46 Pidro).

Pentru această acțiune au fost convocați numai jucători din campionatul intern, printre titulari numărându-se doi foști fotbaliști din Liga I: fundașul Hrvoje Barisic (ex-Sepsi Sfântu Gheorghe, acum la Zrinjski Mostar) și atacantul Sulejman Krpic (plecat în iunie de la Astra Giurgiu la Tuzla City).