Ne-au scos Futsal-ul din cap: Romania 1-7 Italia!

Data publicarii: Duminica 18 Noiembrie 2007, 17:55
Data actualizarii: Duminica 18 Noiembrie 2007, 17:55
ITALIENII NU NE-AU LASAT NICI O SANSA

Dupa 8-4 cu Cehia, nationala de futsal a Romaniei n-a mai reusit acelasi joc bun, in al doilea meci al Campionatului European de Futsal. Alt adversar, alta mancare de peste pentru nationala Romaniei, care a fost sac de box pentru italieni. Daca cehii cadeau prada jocului in viteza al baietilor nostri, italienii ne-au dat o lectie de futsal. "Squadra Azzurra" a inceput "bombardamentul" inca din minutul 2 si nu s-au oprit decat in minutul 26, cand au inscris golul de 7-1. Golul de onoare al formatiei noastre a fost marcat de Gherman, in minutul 14.

Iata desfasurarea meciului:

Min 2: GOL ITALIA! Debut nefericit pentru echipa noastra. Morgado deschide scorul pentru italieni.

Min 6: GOL ITALIA! Italienii isi maresc avantajul prin Assis.

Min 10: GOL ITALIA! Defensiva noastra e la pamant. Foglia marcheaza pentru 3-0.

Min 14: GOL ROMANIA!! Revenim in joc prin golul lui Gherman!

Min 19: GOL ITALIA! Italienii refac diferenta de trei goluri, dupa reusita lui Foglia.

Min 21: GOL ITALIA! Cosmar pentru echipa noastra! Morgado marcheaza al cincilea gol al Italiei.

Min 23: GOL ITALIA! Morgado reuseste hattrick-ul! Bine ca am dat devreme golul de onoare...

Min 26: GOL ITALIA! Grana inscrie pentru 7-1.