FOTO ȘI VIDEO Messi show! Argentina a zdrobit naționala lui Janga de la CFR Cluj. Starul lui PSG a reușit o ”triplă”

Leo Messi Argentina argentina - curacao Fotbal extern
Data publicarii: Miercuri 29 Martie 2023, 08:20
Data actualizarii: Miercuri 29 Martie 2023, 08:24

Leo Messi (35 de ani) a făcut show în ultimul meci al Argentinei, împotriva reprezentativei din Curacao. Campioana mondială s-a impus cu 7-0.

Messi a reușit să deschidă scorul în minutul 20, iar trei minute mai târziu Nicolas Gonzalez a reușit să ducă scorul la 2-0. Starul lui PSG a reușit ”dubla” în minutul 33 și până la pauză au mai venit alte două reușite din partea Argentinei.

Leo Messi a făcut spectacol! ”Triplă” cu naționala din Curacao

În minutul 35, și Enzo Fernandez și-a trecut numele pe lista marcatorilor, iar Messi a reușit ”tripla” în minutul 37.

În partea secundă, Di Maria, din penalty, și Montiel au stabilit scorul final: Argentina - Curacao 7-0. În echipa oaspeților a evoluat și Rangelo Janga de la CFR Cluj, care a început meciul ca titular, dar a fost schimbat după 58 de minute.

După aceste reușite, Messi a ajuns la 102 goluri marcate în 174 de partide pentru naționala Argentinei, în toate competițiile.

Evident, nu a lipsit un alt moment de prezentare al trofeului Cupei Mondiale în fața fanilor prezenți pe Estadio Único Madre de Ciudades (VEZI GALERIE FOTO).