VIDEO Meci haotic în MLS! Patru jucători au primit cartonașul roșu în ultimele minute ale partidei

MLS arbitru rosu Fotbal extern Meci haotic în MLS! 4 jucători au primit cartonașul roșu în ultimele minute ale partidei
Dragos-Stefan Soneriu
Data publicarii: Joi 19 Mai 2022, 15:15
Data actualizarii: Joi 19 Mai 2022, 14:57

Un meci din MLS s-a încheiat în haos miercuri seară, după ce patru jucători au primit cartonașe roșii în fazele finale ale jocului.

Sporting Kansas City și Colorado Rapids au avut doi jucători eliminați în finalul meciului de la Children's Mercy Park.

• Meci haotic în MLS! 4 jucători au primit cartonașul roșu în ultimele minute ale partidei

Cu Kansas City conducând cu 2-1 înaintea prelungirilor, lucrurile au devenit tensionate când Auston Trusty de la Colorado a primit un al doilea cartonaș galben pentru o tackling întârziat.

Meci haotic în MLS!

Cu câteva minute mai târziu, Kansas City a fost, de asemenea, redusă la zece oameni când Daniel Salloi, care marcase ambele goluri pentru echipa sa, a primit un al doilea cartonaș galben pentru că a lovit un adversar.

Meciul s-a încheiat apoi în nouă contra nouă, când Andreu Fontas de la Sporting a fost eliminat pentru că l-a prins de gât pe un adversar chiar în fața arbitrului Drew Fischer în minutul nouă al prelungirilor.

În total, Fischer a împărțit 11 cartonașe în timpul meciului.

Fundașul lui Kansas a fost mândru de atitudinea echipei

După meci fundașul lui Sporting, Kortne Ford, s-a declarat mândru de spiritul de luptă arătat de colegii săi în ciuda cartonașelor roșii.

„Când pierzi sau câștigi trebuie să se simtă tot timpul că suntem o unitate sau un colectiv. Cartonașele roșii sunt al naibii de urâte, dar ne vom strădui să trecem peste aceste suspendări. Mai degrabă ne batem ca o echipă decât să pierdem individual.”