VIDEO Marius Șumudică, o nouă victorie în Turcia! A sprintat la marginea terenului și i-a amuzat pe fani

Marius Sumudica Gaziantep Turcia Fotbal extern
Data publicarii: Sambata 21 Octombrie 2023, 18:06
Data actualizarii: Sambata 21 Octombrie 2023, 18:06
Gaziantep, echipa antrenată de Marius Șumudică, a învins Antalyaspor, scor 1-0, în etapa a noua din Super Lig.

Cu Florin Niță, Junior Morais, Alexandru Maxim și Denis Drăguș printre titulari, Gaziantep s-a impus la limită pe teren propriu. Unicul gol al meciului a fost marcat de fundașul camerunez Nicolas N'Koulou.

Marius Șumudică, o nouă victorie în Turcia

În minutul 71, N'Koulou s-a înălțat perfect la o lovitură de colț și a marcat cu capul din apropierea careului mic.

Denis Drăguș a fost înlocuit după 86 de minute, în timp ce Niță, Maxim și Morais au fost integraliști pentru echipa lui Marius Șumudică.

Șumudică a ajuns la trei victorii și două înfrângeri de când a revenit la Gaziantep, iar echipa pregătită de antrenorul român a urcat acum pe locul 15, cu 9 puncte în primele 9 etape.

Pentru Gaziantep urmează duelul cu Beșiktaș, din deplasare, programat luni, 30 octombrie, de la ora 19:00.

În minutul 79, când Gaziantep conducea cu 1-0, Șumudică i-a amuzat pe fanii turci prezenți la stadion. Antrenorul a făcut un sprint la marginea terenului înainte ca oaspeții să execute un aut.