Data publicarii: Sambata 12 Decembrie 2020, 21:21
Data actualizarii: Sambata 12 Decembrie 2020, 21:57

Dinamo Kiev - Kolos Kovalikva s-a terminat 2-2. A fost un meci complet nebun!

Lucescu a avut mari probleme din cauza arbitrilor. S-a certat cu centralul, caruia i-a imputat mai multe decizii luate cu ajutorul VAR.

In minutul 54, dupa ce asistentul virtual a transformat din 'galben' in 'rosu' un cartonas primit de Sepelev. Arbitrul Paskal a avut apoi parte de o surpriza. S-a trezit cu Lucescu la mijlocul terenului! Antrenorul roman i-a reprosat decizia, apoi a gesticulat nervos si a plecat direct la vestiare, de unde s-a intors insa la marginea terenului dupa cateva minute. Finalul nu i-a menajat inima lui Lucescu. In ultimul sfert de ora, s-a marcat de 3 ori. Dinamo a revenit de la 0-1 si a intors rezultatul cu dubla lui Tigankov, dar Antyukh a egalat in minutul 87. Dinamo termina anul pe primul loc in Ucraina, cu 30 de puncte. Sahtior se poate apropia la un punct daca trece maine, in deplasare, de Inhulet.

• Lucescu, scenele care vor ajunge in TOATA LUMEA! A intrat pana la mijlocul terenului sa se certe cu arbitrul, apoi a plecat la vestiare! Momente DEMENTE in meciul lui Dinamo

Sursa video: Football Hub