Data publicarii: Luni 06 Iunie 2011, 23:45
Data actualizarii: Marti 07 Iunie 2011, 00:09

Franta a reusit sa o invinga la scor pe Ucraina dupa ce in minutul 86 scorul era egal! Marvin Martin a fost eroul echipei lui Laurent Blanc cu 2 goluri si o pasa de gol!

Min 92 GOOOOOL FRANTA!!!! Martin reuseste o dubla de senzatie la debutul in nationala!

Min 88
GOOOOOL FRANTA!!!
Kaboul marcheaza dupa un corner

Min 87
GOOOOOL FRANTA!!!!
Martin marcheaza la debut cu un sut de la mare distanta!

Min 64
Au intrat Benzema, Ribery si Malouda la Frantei. Blanc a schimbat toata linia de atac.

Min 59
Intra Artem Milevskiy in locul lui Gusev si Kozhanov in locul lui Nazarenko.

Min 58
: GOOOOL FRANTA!!!!!!
Adversara Romaniei din preliminarii egaleaza prin golul lui Gameiro!

Min 53:
GOOOOL UCRAINA!!!!!
Tymoschuk inscrie de la 40m cu largul concurs al lui Mandanda!

Min 43:
Gusev rateaza prima ocazie importanta a meciului dupa ce sutul lui de la distanta a trecut putin pe langa poarta lui Mandanda.

Min 33: Kucher a iesit de pe teren. In locul lui a intrat Khacheridi

Min 23:
Jeremy Menez a avut prima situatie de gol, centrarea lui pe jos a fost insa respinsa de Tymoschuk

Franta:

Mandanda - Reveillere, Kaboul, Sakho, Evra - M'Vila, Cabaye, Matuidi - Remy, Gameiro, Menez.

Ucraina:
Pyatov - Kobin, Kucher, Ischenko, Shevchuk - Tymoschuk, Nazarenko, Rotan - Voronin, Devic, Gusev

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Franta are in mare masura calificarea la Euro asigurata, asa ca programarea amicalelor cu Ucraina si Polonia nu este deloc intamplatoare.

Presa din Franta are numai cuvinte de lauda la adresa stadionului Dombass, arena pe care se va juca amicalul cu Ucraina din aceasta seara.

"Este o bijuterie de stadion pe care joaca Sahtior Donetk, echipa patronata de Rinat Ahmetov, cel mai puternic om din oras. In partida cu Ucraina, Laurent Blanc are de gand sa faca multe experimente in randul jucatorilor"

"Mandanda va intra din primul minut, Reveiller joaca pe dreapta, Evra pe stanga, iar in centrul defensivei vor juca Sagna si Evra. Gameiro isi va face debutul in nationala, iar M'Vila are sanse sa prinda prima echipa. Asadar, sange proaspat pentru un viitor mai bun al nationalei lui Laurent Blanc!" scriu francezii de la France Football.