VIDEO Fotbal sau box?! Scene șocante în prima ligă engleză: au sărit la bătaie în timpul meciului

Fotbal extern
Data publicarii: Duminica 16 Octombrie 2022, 08:12
Data actualizarii: Duminica 16 Octombrie 2022, 08:13

Meciul de fotbal feminin dintre Aston Villa și West Ham a fost „marcat” de un incident nefericit.

Aston Villa și West Ham s-au întâlnit în ultima etapă din Women's Super League, scor 1-2. Oaspeții au condus încă din minutul 2, după golul rapid marcat de Brynjarsdottir, iar în minutul 14 Hayashi a dublat avantajul echipei sale, stabilind și rezultatul la pauză.

Villa a avut ocazia de a reduce din diferență în minutul 73, însă Lehmann, una dintre cele mai sexy fotbaliste, a ratat penalty. Gazdele au marcat însă prin Dali, în minutul 77, dar nu a fost de ajuns.

Bătaie ca în ringul de box pe terenul de fotbal

Meciul a fost marcat de un incident neplăcut petrecut în prelungirile partidei, când Cissoko și Mayling s-au luat la bătaie. Cissoko avea balonul la picior și încerca să plece pe contraatac, însă adversara a blocat-o, ținând-o, moment în care jucătoarea lui West Ham s-a înfuriat și i-a dat o palmă.

Mayling s-a dus spre Cissoko, care însă i-a dat un croșeu adversarei sale, care a fost ulterior ținută de coechipiere. Arbitrul a eliminat-o pe loc pe Cissoko, în timp ce Mayling a văzut cartonașul galben.