FA-BU-LOS! Jucatorul de la Chindia care a SOCAT campioana mondiala Franta in aceasta seara pe Stade de France!!! Vadim Rata l-a TERORIZAT pe Lenglet de la Barcelona

Moldova si-a trait cel mai important moment din ultimii ani in fotbal in prima jumatate de ora a meciului cu Franta!

Moldovenii au condus cu 1-0 pana in minutul 35! Vadim Rata de la Chindia a marcat pentru Moldova in minutul 9, dupa ce a profitat de o greseala a lui Lenglet. Fundasul Barcelonei a judecat gresit o faza si i-a permis lui Rata sa inscrie golul vietii.

Rata are 12 meciuri in acest sezon pentru Chindia Targoviste si un gol marcat in Liga 1!

Joshua vs Ruiz: sambata, 00:45, PRO TV! Supergala BATALIA CONTINENTELOR incepe la 20:00 la PRO X!

Iohannis: „O nouă lege a pensiilor ar fi utilă în condiţiile inechităţilor semnalate”