Drogba se poate retrage linistit! Lacina Traore e noul ZEU al Coastei de Fildes! A dat primul gol la nationala si a DISTRUS Austria! VIDEO

Lacina Traore Fotbal extern
Data publicarii: Joi 15 Noiembrie 2012, 08:55
Data actualizarii: Joi 15 Noiembrie 2012, 08:55

Coasta de Fildes a aratat din nou de ce e considerata una dintre cele mai puternice tari din Africa!

Coasta de Fildes a invins categoric Austria cu 3-0 dupa un meci fara istoric! Ya Konan a deschis scorul cu un minut inainte de pauza! In a 2-a repriza, au intrat pe teren Lacina Traore si Didier Drogba si a inceput show-ul!

Primul a lovit fostul atacant de la Chelsea cu un sut superb pe care insa Lindner trebuia sa-l prinda - portarul austriac s-a facut de ras iar ivorienii conduceau cu 2-0.

In minutul 76, Lacina Traore a inchis tabela, marcand primul sau gol pentru nationala Coastei de Fildes.