VIDEO Cristiano Ronaldo, eșec și ratare de la mijlocul terenului la ultima fază în sferturile Champions League!

Cristiano Ronaldo AFC Champions League al-ain Al-Nassr Hernan Crespo Fotbal extern
Data publicarii: Marti 05 Martie 2024, 12:00
Data actualizarii: Marti 05 Martie 2024, 12:09

Al-Nassr, echipa portughezului, a pierdut în fața lui Al-Ain, scor 0-1.

Echipa saudită Al-Nassr, cu starul portughez Cristiano Ronaldo printre titulari, a fost învinsă la limită, cu scorul de 1-0, de formaţia Al-Ain din Emiratele Arabe Unite, luni, în prima manşă a sferturilor de finală ale Ligii Campionilor Asiei la fotbal.

Al-Ain, antrenată de fostul atacant argentinian Hernan Crespo, a marcat unicul gol al întâlnirii de la Abu Dhabi prin Soufiane Rahimi, în minutul 44.

Gazdele au mai avut un gol anulat pentru ofsaid, în minutul 28.

Aymeric Laporte, acum coleg cu Cristiano Ronaldo, eliminat direct pentru un o lovitură cu cotul

În timpul adiţional al meciului, Aymeric Laporte, fostul fundaş al lui Manchester City, coleg cu Ronaldo la Al-Nassr, a văzut cartonaşul roşu, după ce a lovit un adversar cu cotul în propriul careu (90+4).

Cristiano Ronaldo putea egala chiar înainte de fluierul final al jocului, când a încercat să profite de o ieşire hazardată a portarului lui Al-Ain, însă mingea şutată de lusitan de la jumătatea terenului a trecut pe lângă poartă. VIDEO AICI

Dacă se califică, Al-Nassr dă în semifinale de o altă echipă din Arabia Saudită

Meciul retur se va disputa pe 11 martie la Riad, iar învingătoarea acestei confruntări va juca în semifinale cu câştigătoarea duelului 100% saudit dintre Al-Hilal şi Al-Ittihad, care se vor înfrunta marţi în prima manşă.

Tot marţi, Jeonbuk FC, formaţie antrenată de Dan Petrescu, joacă împotriva unei alte echipe sud-coreene, Ulsan Hyundai FC.