Scene INCREDIBILE la un meci de fotbal: Jucatorii nationalei Libiei au vrut sa isi LINSEZE adversarii! Un algerian a replicat cu o lovitura care il face invidios si pe Badr Hari:

Algeria Cupa Africii pe Natiuni Libya Fotbal extern
Data publicarii: Luni 10 Septembrie 2012, 16:35
Data actualizarii: Luni 10 Septembrie 2012, 16:34

Confederatia Africana de fotbal a mutat meciurile disputate de libieni in Maroc, tocmai pentru a evita orice fel de violente, dar jucatorii din fosta tara a lui Ghadaffi se pare ca nu au inteles acest lucru.

Lucrurile s-au precipitat imediat dupa golul inscris de algerieni, in minutele de prelungire, atunci cand jucatorii selectionatei Libiei au cedat presiunii si au pornit un scandal de proportii.

Algerienii nu au acceptat insa acest lucru si eu replicat intr-un mod la fel de violent, imaginile surprinzandu-l pe Islam Slimani aplicandu-i o lovitura de k-1 unui jucator libian.

Spiritele s-au calmat in cele din urma, iar arbitrul a fluierat finalul meciului, Algeria invingand cu 1-0. Castigatoarea aceste manse de calificare va fi prezenta la Cupa Africi pe Natiuni de la inceputul anului viitor.