Rusescu este ZEU pentru portughezii de la Braga! A marcat al treilea gol in 2 meciuri cu o executie de varf autentic! Vezi reusita VIDEO

Fotbal extern
Data publicarii: Miercuri 15 Ianuarie 2014, 19:55
Data actualizarii: Miercuri 15 Ianuarie 2014, 21:05

► Ajax - PSV, duminica 17.30, in direct la Sport.ro si Voyo.ro! "Pentru ca" iarba si fotbal: HIGH, OLANDA :)

Atacantul Raul Rusescu a marcat doua goluri si a fost titular in meciul pe care Sporting Braga l-a castigat, vinerea trecuta, pe teren propriu, scor 3-0, in fata echipei Vitoria Guimaraes, in etapa a XV-a a campionatului Portugaliei. Rusescu, care a venit sub forma de imprumut pana la finalul sezonului de la FC Sevilla, a marcat in minutele 66 si 72!

In meciul din Cupa Ligii de azi, impotriva lui Beira Mar, Rusescu a marcat in minutul 76 cu o lovitura de cap dupa o centrare de pe partea stanga. Meciul s-a terminat cu scorul de 3-0 pentru Braga.