ajax Red Bull Salzburg Europa League
Data publicarii: Vineri 21 Februarie 2014, 08:44
Data actualizarii: Vineri 21 Februarie 2014, 09:01

► Toate rezumatele Europa League sunt la Sport.ro, azi de la ora 16.00

Ajax a fost spulberata aseara pe Amsterdam Arena de liderul din Austria, Red Bull Salzburg, cu scorul de 3-0.

Golul meciului, dar si golul serii in Europa League, a fost marcat in minutul 35 de Jonatan Soriano, atacantul de 28 de ani venit de la Barcelona B.

Acesta l-a surprins iesit din poarta pe Jasper Cillesen si l-a invins cu un sut superb de la mijlocul terenului.

CLICK AICI PENTRU VIDEO

Soriano a marcat si golul de 1-0, din penalty, in minutul 14. Al doilea gol al austriecilor a fost marcat Mane, in minutul 21.

Ajax urmeaza sa joace in weekend, in campionat, cu AZ Alkmaar. Partida va fi transmisa in direct la Sport.ro, duminica de la 15.30.