Destinatia Bucuresti: Atletico 4-2 Valencia! Falcao a DISTRUS-O pe Valencia cu un gol DEMENTIAL! Vezi rezumatul - VIDEO:

Data publicarii: Joi 19 Aprilie 2012, 23:56
Data actualizarii: Vineri 20 Aprilie 2012, 10:52

AICI vezi meciul integral pe voyo! Atletico este aproape in finala de la Bucuresti dupa o victorie spectaculoasa! Sporting 2-1 Bilbao, click AICI sa vezi meciul integral pe voyo!

LIVETEXT

Min 94: GOOOL VALENCIA: Costa inscrie nesperat in minutul 94 si meciul se termina 4-2
Min 79: GOOOL ATLETICO: Reusita fabuloasa a lui Falcao, ce trimite mingea direct in vinclu!!!
Min 70: Portarul Valenciei are doua interventii cruciale in aceeasi faza! Valencia trebuie sa ramana la cel mult 2 goluri daca vrea sa aiba sanse in retur!
Min 65: Soldado este blocat bine in careu. Valencia nu pare sa aiba forta sa revina pe tabela
Min 53: GOOOL ATLETICO: Incredibil! Atletico marcheaza pentru a doua oara in 5 minute si finala de la Bucuresti pare foarte aproape!
Min 49: GOOOL ATLETICO: Miranda marcheaza cu capul si Atletico revine in frunte dupa pauza

Min 45+2: GOOOL VALENCIA: Centrare din corner. Rami prelungeste pentru Jonas care pune latul pentru un gol nesperat. Jucatorii Valenciei au prins aripi.
Min 44: Jonas incearca un sut de la distanta. Mingea trece la 20 de cm de bara transversala.
Min 43: Turan incearca un sut de la mare distanta dar mingea trece pe langa poarta.
Min 39: Rami greseste iar Adrian scapa pe contraatac. Mathieu reuseste sa-l blocheze pe Adrian Lopez.
Min 35: Turan centreaza catre Diego care rateaza milimetric preluarea.
Min 34: Mathieu centreaza pentru Soldado care trimite cu capul din marginea careului. Mingea trece mult pe langa poarta.
Min 32: OCAZIE uriasa pentru Valencia. Rami intercepteaza o centrare din corner si trimite cu capul pe langa poarta.
Min 27: Gabi se resimte dupa o aterizare urata pe spate.
Min 18: GOOOL ATLETICO: Turan paseaza pentru Falcao care inscrie cu capul. Atletico preia conducerea: 1-0!

Min 17: Turan scoate catre Adrian care lufteaza incredibil.
Min 14: Lovitura libera periculoasa la poarta Valenciei. Diego se pregateste sa execute. Incearca un sut centrare insa mingea iese in corner. Alves reuseste sa retina centrarea din corner.
Min 12: Valencia ramane periculoasa. Jonas ii paseaza lui Soldado insa atacantul Valenciei nu reuseste sa ajunga la minge.
Min 9: Falcao incearca un sut de la mare distanta. Alves retine.
Min 8: Turan este blocat chiar in momentul pasei. Valencia are probleme in aparare.
Min 3: Faza grea la poarta Valenciei. Falcao ii paseaza lui Diego, care suteaza cu putere pe poarta. Alves respinge.
Min 1: A inceput meciul. Atletico nu a inscris niciun gol in poarta Valenciei in acest sezon.

ECHIPELE DE START:
Atletico: Courtois, Luis, Domínguez, Miranda, Suárez, Turan, Gabi, López, Falcao, Juanfran, Diego
Rezerve: Asenjo, Perea, Tiago, Assunção, Koke, Salvio, Martín.

Valencia: Alves, Rami, Alba, Ruiz, R.Costa, Mathieu, Topal, Feghouli, Costa, Jonas, Soldado |
Rezerve: Guaita, Saltor, Maduro, Canales, Parejo, Aduriz, Piatti.

INFO MECI
Diego Simeone si Unai Emery vor fi din nou fata in fata in aceasta seara. Meciul din semifinalele Europa League este extrem de important iar ambele echipe vor face tot ce e posibil pentru a-si asigura calificarea din primul meci.

Atletico a trecut in 2010 de Valencia in sferturi, in anul in care a si castigat trofeul Europa League. Baietii lui Simeone au o serie incredibila de 9 victorii in Europa League inaintea intalnirii de azi, cu Valencia. Ultima infrangere a fost in grupe, 0-2 cu Udinese.

Meciul va fi arbitrat de scotianul Craig Thomson. Arbitru FIFA din 2003, Thomson este avocat si are 39 de ani. Tot el a arbitrat meciul retur din sferturile Europa League din 2010, cand fanii Valenciei au protestat si l-au acuzat ca nu a acordat un penalty. Cu inca un gol inscris, Valenci se putea califica atunci in semifinale.