Europa League
Data publicarii: Vineri 26 August 2011, 10:47
Data actualizarii: Vineri 26 August 2011, 10:51

Mai multi suporteri ai formatiilor Panathinaikos Atena si Maccabi Tel Aviv s-au incaierat, aseara, pe stadionul olimpic din capitala Greciei, provocand intreruperea de doua ori a meciului din play-off-ul Europa League

Arbitrul italian Antonio Damato a fost nevoit sa intrerupa meciul in minutul 5, dupa ce fanii de la Maccabi au aruncat o fumigena in directia suporterilor greci, provocand o bataie generala.

Politia a intervenit utizilizand gaze lacrimogene, iar din cauza fumului jucatorii au mers la vestiare pentru jumatate de ora.

Meciul a fost din nou intrerupt in a doua repriza, cand fanii greci au aruncat o fumigena in peluza.

Castigatoare in tur cu 3-0, Maccabi a pierdut joi seara, scor 1-2, insa s-a calificat in faza grupelor.

Sursa: Mediafax