Valencia a facut SHOW in Europa League! In minutul 33 era deja 4-0! Portarul a fost ridiculizat dupa 2 goluri incredibile: VIDEO REZUMAT

Data publicarii: Vineri 25 Octombrie 2013, 14:30
Data actualizarii: Vineri 25 Octombrie 2013, 14:25

►Bate Cupa in direct la PRO TV: STEAUA - POLI, miercuri 20:00 si RAPID - PETROLUL, joi 20:30! Vezi AICI programul!

Valencia a reusit sa castige un meci extrem de important in Europa League, si a facut-o in stil mare! Inainte de etapa a 3-a a competitiei, Valencia si Sankt Gallen se aflau la egalitate cu cate 3 puncte. Echipa croatului Miroslav Dukic a facut o prima repriza perfecta!

Paco Alcacer a deschis scorul in minutul 12, pentru ca apoi argentinianul Federico Cartabia sa realizeze o dubla in minutele 21 si 30, la ambele goluri insa gresind grav portarul elvetian Lopar. Ricardo Costa a marcat in minutul 33 pentru un neverosimil 4-0!

Valencia a apasat pe frana dupa aceea - cu toate astea, Canales a reusit un gol frumos din lovitura libera in minutul 71. Reusita de onoare a fost a lui Nater la 3 minute distanta dupa o faza lucrata superb de echipa care a terminat precedentul sezon pe locul 3 in Elvetia.