Tamas dezvaluie ce s-a intamplat in vestiar la pauza meciului cu Osmanlispor: "Hai sa atacam, sa punem piciorul!" VIDEO

Data publicarii: Vineri 25 Noiembrie 2016, 09:57
Data actualizarii: Vineri 25 Noiembrie 2016, 10:01

Steaua 2-1 Osmanlispor / Gabi Tamas a marcat golul victoriei Stelei cu Osmanlispor care le da mari sperante de calificare vicecampionilor in primavara europeana.

Dupa o repriza slaba, in care a intrat condusa la pauza de Osmanlispor, Steaua a revenit si s-a impus in fata turcilor de la Osmanlispor. Steaua e pe locul 2 acum in grupa si are sanse la calificarea in primavara europeana. Tamas spune ca jucatorii au decis sa riste tot in repriza a doua si au reusit sa intoarca rezultatul.

"Nu doar Gabi Tamas a jucat astazi. Ati vazut a doua repriza ca am jucat cu totii, a fost alta atitudine dupa prima repriza si pana la sfarsit am castigat.

Noi trebuia sa batem doua meciuri, sa ne calificam. Am batut unul, am trecut un hop. Urmeaza al doilea. Mergem acolo si ne jucam sansa.

Probabil am abordat meciul de la inceput cu putina frica, tinand cont de rezultatul din tur si la pauza eram condusi cu 0-1. Am zis ca nu mai avem nimic de pierdut, decat, in cel mai rau caz am putea sa mai luam un gol. Normal ca ne motivam intre noi, nu am mai avut nimic de pierdut si am vorbit cu totii in vestiar. Am zis hai sa atacam, sa punem piciorul si pana la urma vedem ce va iesi", a declarat fundasul de 33 de ani.