Steaua-Sevilla 0-2

Sevilla Steaua Europa League
Data publicarii: Vineri 16 Februarie 2007, 09:00
Data actualizarii: Vineri 16 Februarie 2007, 09:00

Steaua n-a reusit sa-i tina piept celei mai bune echipe din lume in 2006 si ramane fara victorie pe Ghencea in Europa, de la revenirea din toamna. Danezul Poulsen si golgheterul Spaniei, Kanoute au rezolvat Steaua, cu cate un gol pe repriza si aproape ca au dat- o afara din Europa. Steaua a marcat si ea insa neamtul Meyer a fluierat fault un atac al lui Ovidiu Petre. Sevilla a deschis scorul dupa o lovitura libera - scoasa la un hent al lui Cernea. Daniel Alves a batut, iar danezul Poulesn a marcat primul gol in UEFA - l-a batut pe Cernea din 6 metri.Golgheterul Spaniei - Kanoute a intrat in a doua repriza si a marcat golul de 2-0. Steaua s-a trezit abia in finalul meciului, cand Bostina si Thereau au ratat singurele ocazii ale Stelei din a doua repriza. Sevilla, care nu are decat 50 de meciuri in Europa, castigat pentru prima data in fata unei echipe din Romania.