UEFA a iertat-o pe Steaua: Amenda de 15.000 euro si meciul cu Liverpool se joaca CU SPECTATORI!

Data publicarii: Joi 25 Noiembrie 2010, 18:29
Data actualizarii: Joi 25 Noiembrie 2010, 19:09

Vesti excelente pentru Steaua! A scapat de portile inchise la meciul cu Liverpool. Acum partida s-ar putea juca cu casa inchisa, fanii sunt asteptati la meci!

Steaua a fost la un pas de a juca meciul cu Liverpool fara un fan in tribune.

Din cauza tortelor aruncate in teren la meciul cu Utrecht, Steaua va trebui sa plateasca 15.000 euro.

"Comisia de disciplina a UEFA a analizat raportul observatorului de la meciul Steaua - Utrecht (scor 3-1) si a decis sa amendeze clubul Steaua cu 15000 de euro", scrie pe site-ul oficial al Stelei.

In primul minut al meciului Steaua – Utrecht, arbitrul rus Stanislav Suhina a oprit partida, din cauza unei torte aruncate din Peluza Sud.

Fanii de la Peluza Nord au raspuns si ei cu mai multe petarde. Meciul a fost intrerupt aproximativ doua minute, timp in care au mai fost aruncate o torta de la Peluza Sud si una de la Peluza Nord.
Crainicul stadionului a facut apel la spectatori sa inceteze sa mai arunce obiecte in teren.

Ca urmare a incidentelor de la acest meci, Steaua a primit o amenda de 10.000 de lei din partea Jandarmeriei Bucuresti.

"E o mare favoare pentru Steaua, un castig extraordinar, dar suporterii trebuie sa fie langa echipa cand lucrurile nu merg, nu atunci cand lucrurile merg.", a spus Ienei la Sport.ro