Spectacol din nou in Ghencea! Steaua 3-0 Motherwell! Vezi rezumat!

Data publicarii: Joi 30 Iulie 2009, 21:37
Data actualizarii: Joi 30 Iulie 2009, 23:19

Steaua s-a dezlantuit cu Motherwell in Ghencea unde dupa mult timp a facut spectacol in meciul terminat 3-0 pentru baietii lui Cristiano Bergodi!

Atmosfera superba in Ghencea! Bergodi a readus linistea la Steaua, dar si spectacolul dupa ce i-a facut pe pustii lui Gigi Becali sa redescopere fotbalul in Ghencea.

Cu toate ca Steaua a inceput in forta meciul, primul gol a fost marcat de scotieni insa in proprie poarta! Capitanul Craigan a reusit o faza de cascadorii rasului si a facut un cadou nesperat Stelei. Surdu scoate un penalty, insa Goain bate prost si rateaza sansa sa faca 2-0. Nicolita pe final de repriza a rezolvat prima parte a meciului pentru Steaua!

Stancu dupa o faza ca de manual reusita de polonezul Grzelak a facut 3-0 pentru Steaua si a adus linistea pentru retur. Singura veste proasta vine de la Janos Szekely. Mijlocasul a fost schimbat de Cristiano Bergodi dupa doar 30 de minute de joc si este suspect de intindere musculara.

Marcatori:
35 S. Craigan (autogol)
45 B. Nicolita
60 B. Stancu

Min 59! GOL Steaua! Stancu trimite cu capul in poarta scotienilor dupa o faza inventata de Grzelak.

Min 45! GOL Steaua! Nicolita marcheaza dupa o faza superba construita de baietii lui Bergodi!

Min 34: Goian rateaza un penalty! Surdu este faultat in careu, insa Dorin Goian nu reuseste sa marcheze din penalty!

Min 30: GOL Steaua! Scotienii isi baga mingea in poarta prin capitanul Craigan!

Steaua: 12 Tatarusanu, 3 Goian, 4 Golanski, 7 Szekely, 11 Surdu, 16 Nicolita, 17 Baciu, 19 Ionescu, 25 Onicas, 28 Stancu, 31 Ninu
Rezerve: 1 Zapata, 10 Grzelak, 15 Tudose, 20 Fazenda Simoes, 21 Ochirosii, 27 Iacob, 99 Bibishkov

Motherwell: 21 Ruddy, 4 Reynolds, 5 Craigan, 6 Coke, 7 Humphrey, 8 Jennings, 11 Sutton, 27 Forbes, 28 Hutchinson, 43 Saunders, 45 Slane