Rapid a ratat din toate pozitiile si a pierdut o calificare POSIBILA: Rapid 1-0 Heerenveen! Roman, gol anulat ERONAT in min. 22!

Rapid Heerenveen Europa League
Data publicarii: Joi 09 August 2012, 21:09
Data actualizarii: Joi 09 August 2012, 23:28

Tragerile la sorti pentru playoff-ul Europa League - vineri ora 14.30, IN DIRECT pe www.sport.ro

Rapid a ratat calificarea in play-off-ul Ligii Europa, desi a castigat meciul de pe national arena cu 1-0. In tur, olandezii s-au impus, pe teren propriu, cu scorul de 4-0.

Unicul gol al intalnirii retur a fost marcat de Herea, in minutul 20, acesta transformand un penalti acordat pentru un hent in careu comis de Van La Parra.

In minutul 22, Mihai Roman a inscris pentru Rapid, dar golul a fost anulat eronat pe motiv de ofsaid.

RAPID: Albut - Rui Duarte, Oros, Glauber, Bozovici - Roman, Grigorie, Teixeira, Herea - Surdu - Ciolacu
Rezerve: Draghia, Voicu, Burca, Milisavljevic, Coman, Ilioski, Goga

HEERENVEEN: Nordfeldt - Zuiverloon, Gouweleeuw, Zomer, Raitala - De Roon, Kums, Ziyech - Van la Parra, Djuricici, Tannane
Rezerve: Vandenbussche, Schmidt, van Anholt, El-Akchaoui, Otigba, Fazli, Assaidi