Patru francezi si un olandez arestati, Marseille 0-1 Twente. VIDEO:

Data publicarii: Vineri 20 Februarie 2009, 10:53
Data actualizarii: Vineri 20 Februarie 2009, 11:02
OM a fost ucisa de Twente chiar in Franta! Marseille a pierdut pe Velodrome cu 0-1 in 16-imile Cupe UEFA. 80 de suporetri au fost implicati intr-o bataie inaintea meciului, cinci dintre eu au fost retinuti de politie!

Golul oapsetilor a fost reuist de Arnautovic, care a marcat in minutul 23 dupa ce a pus latul al o centrare in fata portii!

Meciul a fost deschis de o repriza de bataie intre olandezi si francezi. Cinci perosane au fost retinute dupa incindente!

Incidentele au avut loc inainte de meci in fata unui local de langa stadion. Desi au fost implicate aproape 80 de persoane, aceste incidente nu s-au soldat cu raniti.

Cele cinci persoane retinute au fost plasate in detentie preventiva pentru fapte de violenta in imprejurimile unei incinte sportive.