Gaz Metan e in turul III preliminar Europa League dupa 2-0 cu KuPs! Mainz vine la Medias!

Gaz Metan Medias Europa League
Data publicarii: Joi 21 Iulie 2011, 19:52
Data actualizarii: Joi 21 Iulie 2011, 19:55

Gaz Metan Medias a castigat cu 2-0 meciul cu finlandezii de la KuPS si s-a calificat in turul III preliminar al Europa League. Locul 5 din Bundesliga vine la Medias!!!

Dupa 0-1 in turul din Finlanda, oamenii lui Pustai au inceput tare si au reusit sa deschida scorul prin Ciprian Petre chiar in prima repriza. Hoban a dat lovitura de gratie in repriza a doua si a calificat-o pe Gaz Metan in turul III preliminar al Europa League. Mainz, echipa care a terminat pe locul 5 in Bundesliga, este urmatorul adversar al oamenilor lui Pustai.

Echipele de start:
GAZ METAN: Plesca - Hoban, Akaki, Fl Lazar, Buzean - Al Muntean, Todea, C Petre, Parvulescu - Eric, Bawab
Rezerve: Vatca, Nicandro Breeveld, Marcovic, Bratu, D Roman, Zaharia, Litu

KUPS: Hilander - Karkkainen, Nissinen, Joenmaki, Balogh - Nykanen, Holopainen, Venalainen, Ilo, Paananen - Williams
Rezerve: Pontinen - Taipale, Haivala, Kaivonurmi, Udah, Oravainen

LIVE TEXT:
Min 1: Start meci! Gazul ataca!
Min 3: Finlandezii domina startul meciului! Acestia ataca, insa oamenii lui Pustai stau bine in teren!
Min 5: Primul atac al Gazului! Centrare in careu, finlandezii resping in corner!
Min 6: Eric centreaza in careu din corner spre Akaki, dar fundasii adversi resping.
Min 7: Eroare a fundasilor finlandezi, Ciprian Petre preia la marginea careului si suteaza, dar portarul retine!
Min 8: Inca un atac rapid al Gazului, Bawab este depasit de centrarea lui Eric!
Min 10: Eric incearca un sut de la distanta din lovitura libera, dar mingea trece pe langa!
Min 17: Eric suteaza din nou peste poarta!
Min 21: Williams a scapat singur cu portarul Gazului, dar lobul lui a trecut incredibil pe langa bara portii lui Plesca!
Min 21: Pe contraatac, Ciprian Petre suteaza in blocaj din careu, pozitie excelenta!
Min 22: Hoban suteaza putin peste poarta
Min 26: Bawab suteaza de la distanta, Hilander retine!
Min 27: Parvulescu centreaza in careu pentru Petre, mingea este respinsa in corner la limita!
Min 29: Sut puternic al lui Eric de la 20 de metri, din nou peste poarta!
Min 34: Ilo trage de timp la o lovitura libera si primeste cartonas galben!
Min 36: GOOL Gaz Metan!!! Ciprian Petre inscrie cu un sut superb de la 18 metri, lateral stanga!!!
Min 39: Williams scapa in careul nostru, cade si cere penalty, dar nu primeste nimic.
Min 40: Schimbare la KuPs: intra Oravainen si iese Paananen.
MIn 44: Dubla ocazie pentru Bawab! Atacantul Gazului a fost blocat la limita in careul aders!

PAUZA! Gazul a egalat scorul la general! Un gol ii califica pe medieseni in turul III preliminar!

Min 46: S-a reluat meciul fara modificari.
Min 51: Bawab are culoar bun spre poarta adversa, dar este blocat de un fundas advers si faulteaza!
Min 53: Ocazie incredibila pentru Gaz Metan! Eric i-a pasat perfect lui Petre in fata portii, acesta era singur, dar n-a ajuns la minge!!!
Min 54: GOOL Gaz Metan!!! Hoban preia in careu la un corner si suteaza direct in poarta din 6 metri!!!  Medias e in turul III la acest scor!
Min 55: Ocazie si pentru Eric! Sutul acestuia a fost deviat in corner!
Min 60: Ocazie mare pentru KuPS, dar Plesca respinge in corner!
Min 61: Iese Ilo si intra Kaivonurmi la KuPs.
Min 63: Ocazie mare Parvulescu, dar sutul sau este blocat de portar!
Min 64: Prima schimbare la Gaz Metan:
 Intra Breeveld si iese Muntean
Min 70: Inca o ocazie uriasa pentru Gaz Metan, sutul lui Parvulescu e blocat la limita!
Min 71: Cascada de ocazii pentru Gaz Metan, portarul respinge sutul lui Parvulescu, mingea ajunge la Eric, dar sutul acestuia este respins de pe linie.
Min 71: Petre vede galben!
Min 76: Ocaize mare pentru Eric, portarul finlandez respinge superb!
Min 77: Iese Holopainen, intra Hoivala la KuPS.
Min 79: Intra Radu Zaharia, iese Ciprian Petre
Min 82: Sut superb Eric, putin pe langa!
Min 84: Iese Bawab, intra Markovici
Min 94: Ocazie mare pentru finalndezi, Plesca trimite in corner! Mingea este respinsa pana la marginea careului, acolo era portarul Hilander, care preia si suteaza peste!!