CRIMA in direct! McClaren a UCIS 55.000 de stelisti pe National Arena: "Nu s-au mai auzit dupa gol!"

Steve McClaren Europa League Steaua twente Europa League
Data publicarii: Vineri 17 Februarie 2012, 00:35
Data actualizarii: Vineri 17 Februarie 2012, 00:38

Steve McClaren spune ca planul sau a fost indeplinit la perfectie de jucatorii sai, care au dat gol, nu au luat niciunul si au scapat fara eliminare.

"Stiam ca nu va fi usor, s-a vazut ca in primele 20-30 de minute Steaua a fost entuziasta, au avut publicul alaturi de ei si au dominat partida.

E o reactie perfecta dupa ultimul meci de campionat. Am dat gol, n-am luat si am pastrat 11 jucatori pe teren. A fost foarte dificil, terenul alunecos. Au fost greseli multe, dar am supravietuit si am reusit sa dominam jocul si sa dam gol.

Trebuia mai dam unul, dar asta e. E o seara buna pentru fotbalul olandez, suntem multumiti. Nu va fi usor saptamana viitoare, au jucatori buni, echipa buna, ne pot pune probleme daca nu ne concentram. Acum suntem in avantaj si acum trebuie sa profitam de asta.

Nu prea s-a vazut ca Steaua n-a jucat de doua luni, mai ales in prima repriza, in a doua au mai picat fizic. Publicul a fost ostil pentru noi, dar i-am omorat cu golul lui Ola John", a declarat Steve McClaren dupa meci.