Balaj le-a taiat aripile! Vezi ce penalty a acordat Balaj lui Standard la 2-0 pentru Red Bull! VIDEO:

Data publicarii: Vineri 19 Februarie 2010, 13:08
Data actualizarii: Vineri 19 Februarie 2010, 14:07
Azi la Sport.ro, 16:00 si 20:00! Ai 40 de SUPER goluri de aseara din Europa League! Toate rezumatele!

Arbitrul Cristian Balaj a acordat un penalty pentru Standard Liege in minutul 65 al meciului cu Red Bull Salzburg. Fosta echipa a lui Boloni a revenit dupa ce a fost condusa cu 2-0 si a invins cu 3-2.

Pentru Standard Liege au marcat: Witsel '66 (penalti), '82, De Camargo '80 in timp ce pentru Red Bull Salzburg a marcat Janko  in minutele 4 si 45.

Gheorghe Grozav nu a facut parte din lotul lui Standard pentru acest meci.

Balaj a fost ajutat la cele doua linii de Zoltan Szekely si George Adrian Vidan, iar asistenti suplimentari au fi August Constantin si Istvan Kovacs. Arbitru de rezerva la acest meci a fost Teodor Craciunescu.