Golul SENZATIONAL al lui Stanciu n-a contat: Romania 1-3 Cehia! Repriza de COSMAR pentru Romania! VIDEO

Data publicarii: Miercuri 20 Iulie 2011, 23:07
Data actualizarii: Joi 21 Iulie 2011, 21:09

Romania a condus cu 1-0 dupa golul de senzatie al lui Stanciu din prima repriza, dar n-a reusit sa-si pastreze avantajul si a cedat in final cu 1-3!

Echipele de start:
Romania: Branescu - Peteleu, Remes, Avramia, Murgoci - Benzar - Serediuc, Carstocea, Stanciu, Nastasie - Roman

Cehia: Tomas Koubek - Martin Hala, Tomas Kalas, Jakub Brabec, Tomas Jelecek - Pavel Kaderabek, Sladky, Adam Janos, Kreici - Tomas Prikryl, Skalak

LIVE TEXT:

min 90: Meciul se incheie! Romania ia bataie la debut si nu-si mai poate permite pasi gresiti cu Irlanda si Grecia daca vrea in semifinale!

min 85: GOL Cehia! Janos inscrie al treilea gol al Cehiei dupa o faza cursiva a oaspetilor.

min 78: Nastasie centreaza in careu pentru Mihai Roman, atacantul Craiovei reia de la 10 metri, mingea trece pe langa.

min 72: Prikryl scapa singur cu Branescu, dar trage alaturi!

min 60: GOL! Cehia primeste penalty la un duel banal in careul lui Branescu! Remes ia cartonas galben! Jelecek executa si este 2-1 pentru Cehia.

min 58: Prikryl inscrie pentru a doua oara dupa inca o greseala a lui Branescu, insa de la margine, asistentul indica offside! Romania scapa de gol!

min 53: Corner de pe partea dreapta, Ilie se inalta si loveste cu capul din 7 metri, mingea trece putin peste!

min 49: Nastasie trage din interiorul careului, Koubek respinge in afara careului, de unde Stanciu trage in forta! Mingea e deviata in corner!

min 46: A inceput repriza a doua!

min 45+2: Repriza s-a incheiat. Romania 1-1 Cehia la pauza.

min 44: GOL CEHIA! Prikryl scapa pe culoar dupa o lansare in adancime, il pierde pe Remes si trage pe coltul scurt, Branescu pleaca gresit si este 1-1!

Min 31: Ratare mare Romania! Serediuc reia din aceeasi pozitie, portarul era mult in fata, dar mingea se duce pe langa!

Min 29: GOOL Romania! Stanciu inscrie superb cu un sut peste portar din partea dreapta!!!

Min 5: Florin Ilie intra in locul lui Peteleu, cel care s-a accidentat la faza din minutul 2

Min 2:
Peteleu rateaza prima mare ocazie a meciului, lovitura lui de cap este respinsa de Koubek!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------