Cea mai mare surpriza din preliminarii: turcii au fost "umilitisson" in Islanda! Olanda, invinsa de cehi in ultimul minut! VIDEO

Turcia Cehia Islanda Olanda Preliminarii EURO 2016
Data publicarii: Miercuri 10 Septembrie 2014, 09:10
Data actualizarii: Miercuri 10 Septembrie 2014, 09:32

Islanda a invins Turcia acasa in primul meci din preliminarii, scor 3-0. In aceeasi grupa, Cehia a invins Olanda cu un gol inscris la ultima faza a meciului.

Grupa A a fost grupa surprizelor in prima etapa din preliminariile pentru Euro 2016. Islanda a invins Turcia cu 3-0, iar Cehia a dat lovitura in meciul cu Olanda la ultima faza de joc.

Bodvarsson, Sigurdsson de la Swansea si golgheterul lui Ajax, Sightorsson, le-au umplut poarta turcilor, pentru care misiunea calificarii la Euro pare imposibila.

In derby-ul grupei, Cehia a invins Olanda cu 2-1 dupa o gafa incredibila comisa de fundasul Janmaat in minutul 91. Celelalte goluri au fost inscrise de Dockal '21, pentru cehi, respectiv De Vrij, pentru olandezi.