Ucraina, omorata in 3 minute de Menez si Cabaye! Ucraina 0-2 Franta! Meciul a fost intrerupt o ora din cauza unei FURTUNI! Vezi toate fazele:

Ucraina Euro 2012 Franta Euro 2012
Data publicarii: Vineri 15 Iunie 2012, 21:47
Data actualizarii: Vineri 15 Iunie 2012, 22:04

INTRA SI COMENTEAZA TOATE FAZELE MECIULUI!

Franta e aproape calificata dupa victoria in fata Ucrainei. Au 4 puncte si au calificarea in propriile maini - multe depind insa de celalalt meci din grupa

Echipele de start:
Ucraina
Pyatov, Selin, Khacheridi, Mikhalik, Tymoshchuk, Gusev, Yarmolenko, Nazarenko, Konoplyanka, Shevcenko, Voronin
Rezerve: Koval, Goryainov, Kucher, Shevchuk, Rakitskiy, Butko, Garmash, Aliyev, Rotan, Milevskiy, Seleznyov, Devic

Franta
Lloris, Debuchy, Rami, Mexes, Clichy, Cabaye, Ribery, Nasri, Menez, Diarra, Benzema
Mandanda, Carrasso, Evra, Reveillere, Koscielny, Valbuena, Matuidi, Malouda, M'Vila, Martin, Ben Arfa, Giroud.

Final de meci! Franta obtine victoria prin golurile lui Menez si Cabaye, Benzema fiind pasator la ambele reusite!
Min 79.  | |  Galben pentru Debuchy
Min 75.  Iese Benzema, intra Giroud
Min 73.  Intra si Martin in locul lui Menez
Min 68.  Schimbari la ambele echipe. Iese Yarmolenko, intra Aliev la gazde. Iese Cabaye, intra M'Vila la francezi
Min 65. Bara pentru Franta dupa o faza superba a lui Nasri

Dupa 2-1 cu Ucraina, francezii devin mari fani ai Angliei in meciul cu Suedia. Dar isi doresc sa fie o victorie la limita - in acest caz, Franta e 100% calificata in sferturi, fiind imposibil ca si Anglia si Ucraina sa ii depaseasca, cele doua avand meci direct in ultima etapa.

Min 62. Sut Benzema, Pyatov retine fara probleme
Min 60. Intra Milevskiy in locul lui Nazarenko
Min 55. GOOOOL FRANTA! Cabaye inscrie cu un sut care l-a prins pe contra pe Pyatov, pasa a venit de la Benzema
Min 54.  | |  Galben pentru Sevin
Min 52. GOOOOL FRANTA! Menez deschide scorul dupa un sut pe coltul scurt!
Min 49. Meci pe contre la Donetsk - Shevcenko suteaza superb, mingea trece milimetric pe langa vinclu
Min 48. Menez rateaza o noua ocazie, Pyatov reuseste inca o parada de exceptie
Pauza:  Iese Voronin, intra Devic

Min 40.  | |  Galben pentru Menez dupa un fault la Shevcenko
Min 39. Mexes trimite cu capul din careu dupa o lovitura libera, Pyatov scoate incredibil de la vinclu!
Min 37. Panica in careul Frantei, Clichy il scapa pe Shevcenko insa atacantul Ucrainei nu ajunge inaintea lui Lloris care trimite in corner
Min 34. Lloris ii da replica lui Pyatov si are si el o interventie de exceptie in fata lui Shevcenko
Min 33. Konoplyanka suteaza mult peste
Min 29. Menez primeste o pasa in careu de la Ribery insa sutul sau este scos miraculos de Pyatov
Min 26. Sut Menez peste poarta
Min 17. Menez inscrie insa arbitrul asistent acorda corect ofsaid
Min 15. Benzema creaza o noua faza periculoasa pentru francezi insa apararea Ucrainei rezista
Min 6. Benzema suteaza din lateral, fara probleme pentru Pyatov

Dupa aproape o ora de pauza, meciul s-a reluat. Gazonul arata bine in ciuda ploii torentiale. Organizatorii au reusit sa scoata toata apa

Jucatorii au plecat la cabine, stadionul s-a golit in doar cateva minute!

Min 5.
Arbitrul partidei, olandezul Björn Kuipers, a oprit meciul dupa cateva tunete si dupa ce ploaia s-a intetit - vizibilitatea este extrem de redusa!

Min 2.
Ucraina incepe tare, jucatorii tarii gazda fac un pressing avansat si pun presiune pe Lloris. Pana la urma, apararea Frantei rezolva situatia

A INCEPUT MECIUL!

Considerata tara gazda cu sanse mai mici sa ajunga in sferturi, Ucraina poate reusi calificarea chiar dupa al doilea meci! Profitand de egalul dintre Franta si Anglia si faptul ca e imposibil sa fie 3 echipe cu 6 puncte la final, Ucraina poate ajunge in sferturi cu o victorie astazi!

Ucraina are insa o misiune dificila - nu a reusit niciodata sa o bata pe Franta, nici in meciuri oficiale, nici in meciurile amicale! In 6 meciuri, Franta a castigat de 3 ori. Golaversajul general este 9-3.

Cele 2 echipe au fost in aceeasi grupa in preliminariile pentru Euro 2000 si Euro 2008. In cele 2 meciuri din 1999, ambele meciuri s-au incheiat 0-0. In 2007, Ucraina a reusit un 2-2 la Kiev contra Frantei, golurile gazdelor fiind marcate de Voronin si Shevcenko, jucatori care evolueaza si astazi.

La Paris, Ribery si Anelka au inscris pentru un 2-0 clar.

Sursa foto: Getty Images