Torres face istorie! Toata Spania e la picioarele lui! Ce record a doborat jucatorul lui Chelsea:

Spania Euro 2012 Euro 2012
Data publicarii: Vineri 15 Iunie 2012, 07:13
Data actualizarii: Vineri 15 Iunie 2012, 15:14

Spania 4-0 Irlanda. Lasat pe banca in primul meci din grupa, contra Italiei, Torres a reusit dubla in meciul cu Irlanda.
► Castiga 2 vitrine frigorifice pentru bere si 5 mingi pe zi AICI

Dupa ce in meciul cu Italia, a dezamagit, in partida cu Irlanda Torres a avut sansa sa-si arate clasa. Folosit titular de Del Bosque din cauza unei accidentari a lui Fabregas, jucatorul lui Chelsea a intrat in istorie dupa nici 4 minute de joc: a inscris in minutul 3 si 49 de secunde cel mai rapid gol al Spaniei la un turneu final de Campionat European, stabilind astfel un nou record.

Cu aceasta reusita, Torres a ajuns la 30 de goluri inscrise pentru nationala Spaniei, in 95 de partide