Toata Anglia, la picioarele lui Rooney! Cum este ridicat in slavi starul lui Manchester care a i-a dus pe englezi in sferturi la Euro:

Anglia Euro 2012 Euro 2012
Data publicarii: Miercuri 20 Iunie 2012, 07:16
Data actualizarii: Miercuri 20 Iunie 2012, 07:00

Rooney a revenit cu gol la nationala. Anglia a batut cu 1-0 pe Ucarina si va intalni in sferturi selectionata Italiei.

Anglia a castigat ultimul meci din grupa D a turneului final, si cu ajutorul lui Rooney, dar si cu ajutor din partea arbitrilor, care au anulat un gol perfect valabil ucrainenilor.

Geniul lui Rooney nu a ramas insa in umbra, cu atat mai mult cu cat englezul a revenit cu gol la nationala. In urma acestui rezultat, Anglia va da peste Italia in sferturi, un adversar incomod tinand cont de faptul ca italienii au pierdut un singur meci impotriva Angliei din ultimele 9 intalniri directe in care au obtinut 6 victorii.

"Wayne Rooney i-a adus pe cei trei lei in sferturi, cu lovitura sa de cap. Atacantul lui Manchester United a revenit cu mare stil in nationala, dupa ce a ispasit suspendarea de doua meciuri si ne-a calificat in sferturi, unde vom da piept cu Italia", scriu ziaristii de la The Sun, care recunosc insa ca ucrainenii au avut un gol valabil.