Rusia se bate pentru trofeu, Cehia nu a existat in acest meci: Rusia 4-1 Cehia! Dubla Dzagoev, gol senzational Pavlyuchenko! Vezi golurile 3D!

Cehia Rusia Euro 2012
Data publicarii: Vineri 08 Iunie 2012, 23:09
Data actualizarii: Sambata 09 Iunie 2012, 16:43

Rusia a aratat ca o echipa care are toate motivele sa se gandeasca la marele trofeu la acest turneu final. Rusii sunt lideri in grupa A, dupa o victorie categorica obtinuta in fata Cehiei.

CEHIA: Cech, Gebre Selassie, Kadlec, Hubník, Sivok, Rezek, Rosicky, Plasil, Pilar, Jiracek, Baros
Rezerve: Lastuvka, Drobny, Suchy, Limbersky, Rajtoral, Petrzela, Hübschman, Kolar, Darida, Necid, Pekhart, Lafata.

RUSIA: Malafeev, Anyukov, Ignashevich, Zhirkov, Berezutski, Shirokov, Denisov, Zyryanov, Dzagoev, Arshavin, Kerzhakov
Rezerve: Akinfeev, Shunin, Sharonov, Granat, Nababkin, Izmailov, Kombarov, Kokorin, Glushakov, Semshov, Pavlyuchenko, Pogrebnyak.

Arbitru: Howard Webb

VEZI AICI GOLURILE 3D

FAZELE MECIULUI:

Meciul asta te-a facut sa prinzi o cota senzationala la pariuri? Trimite-ne poza cu biletul pe [email protected]!

FINAL

'90+2: Petrzela inscrie, golul este anulat pentru ofsaid.

alexluci: asta da meci de fotbal,asta da de EURO! Incredibil Rusia. Daca va juca asa toate partidele, are locul asigurat in finala. Hai Rusia!

'85: «» Lafata este trimis in locul lui Baros

'84: «» Iese Dzagoev, intra Kokorin

'81: GOOOL Rusia! Ce actiune face Pavlyuchenko!!! Il ridiculizeaza pe Hubnik, il intoarce pe toate fetele si inscrie cu un sut puternic sub transversala!

'78: GOOOOL Rusia! Dzagoev reuseste dubla cu un sut plasat din marginea careului. La cum a aratat ofensiva cehilor in acest meci, este foarte putin probabil ca soarta partidei sa mai poata fi schimbata.

'75: «» Iese Jiracek, intra Petrzela

'73: «» Pavlyuchenko ii ia locul lui Kezhakov

Rusia domina in continuare jocul, insa rateaza enorm. Arshavin este jucatorul de cosmar pentru defensiva cehilor, Kerzhakov - ratangiul meciului :) Rusii vor trai periculos ultimul sfert de ora.

'71: Gebre Selassi trimite un voleu superb din 16 metri, in plasa laterala

'68: Kerzhakov, inca o ocazie mare - sutul sau din 10 metri trece pe langa poarta lui Cech. Este al 7-lea sut al lui Kerzhakov care nu prinde spatiul portii.

'62: Rusii pacalesc inca o data pasul la ofsaid al defensivei adverse - Arshavin il serveste excelent pe Kerzhakov, care ramane singur cu Cech, insa sutul sau nu prinde spatiul portii.

'52: GOOOOL Cehia! Pilar trece de Malafeev si inscrie in poarta goala. Cehii reintra in joc dupa o perioada in care rusii s-ar fi putut distanta pe tabela.

'49: Kherzhakov suteaza din unghi, peste poarta

Caracatita Paul traiesteeee :)) : Rusia-Cehia 2-3; Olanda castigatoarea Campionatului European 2012; Spania dezamagirea campionatului european.

PAUZA | Rusia 2 Cehia 0 | O prima repriza inceputa mai bine de cehi, dar per ansablu dominata clar de rusi. Dzagoev a inscris la prima faza de atac a Rusiei, iar apoi echipa antrenata de Dick Advocaad a pus stapanire pe joc. Shirokov a majorat scorul in minutul 24, dar rusii au avut ocazia sa mai inscrie pana la finalul reprizei.

'45+1: Jiracek suteaza pe langa poarta

Rares: Rusia este clar favorita. Are sanse chiar sa si castige Euro!

'40: Rusii fac valuri in tribune, care se "sparg" cand ajung in zona suporterilor cehi.

'31: Rusii rateaza inca o ocazie imensa - Kerzhakov reia din 10 metri centrarea lui Zyryanov... peste poarta

'28: Rusii au pus clar stapanire pe joc. Arshavin centreaza in fata portii, insa nu este niciun coechipier acolo pentru a relua.

'24: GOOOOL Rusia! Arshavin trimite o pasa geniala pe culoar pentru Shirokov, care inscrie cu latul din 8 metri.

'21: Milan Baros trece de un fundas, intra in careu, dar este blocat in momentul centrarii

'18: Rusii sunt ucigatori pe contraatac. Kherzhakov paseaza in dreapta pentru Dzagoev, care suteaza din 16 metri, fara preluare, putin peste poarta.

'15: GOOOL Rusia! Rusii inscriu la prima actiune de atac! Kherzhkov reia cu capul, minge loveste bara si ajunge la Dzagoev, care inscrie cu un sut din 10 metri.

Marius: Rusia are un lot foarte bun, eu cred ca are sanse mari sa se califice in sferturi, dar nici Cehia nu e o echipa de subestimat.

'5: Lovitura libera pentru cehi la 35 de metri de poarta lui Malafeev - Plasil trimite o centrare la marginea careului, Hubnik reia cu capul putin peste poarta.

'3: Cornerul aduce prima ocazie a cehilor. Anyukov respinge cu pieptul; este din nou corner.

'2: Rezek, pe dreapta, incearca o centrare in fata portii, mingea este respinsa in corner.

Meciul se joaca pe Stadionul Municipal din Wroclaw, arena inaugurata in septembrie, anul trecut.

Sursa foto: Getty, uefa.com