VIDEO Bruno Moraes o califica pe Bistrita in sferturile Cupei! Gloria 1-0 Unirea Urziceni! Vezi rezumat!

Data publicarii: Miercuri 27 Octombrie 2010, 17:54
Data actualizarii: Miercuri 27 Octombrie 2010, 18:10

Gloria Bistrita s-a calificat in sferturile Cupei Romaniei dupa victoria cu 1-0 de pe teren propriu cu Unirea Urziceni. Bruno Moraes a marcat singurul gol in minutul 67.

Unicul gol al partidei a fost marcat de Bruno Moraes, in minutul 67. Moraes a inscris primul sau gol pentru Gloria Bistrita, reluand cu capul din centrul careului dupa o centrare de pe dreapta a lui Bajenaru.

Gloria Bistrita: 22. Albut - 14. Achim, 27. Szukala, 18. Frasinescu, 5. Velcovici - 2. C. Petre, 15. Nalati (23. Mandea '79), 6. A. Muresan, 30. Bajenaru (16. R. Marginean '72) - 10. J. Moraes (21. Keita '61), 9. B. Moraes. Antrenor: Nicolae Manea.

Unirea Urziceni: 1. Balgradean - 18. Blay, 16. E. Nicu, 4. Mehmedovici (23. Filip '57), 8. Musat - 6. Muzac, 30. Goge - 22. Semedo, 15. D. Todoran, 10. Art. Karamian - 11. Arm. Karamian (21. Fl. Matei '67). Antrenor: Octavian Grigore.

Cartonase galbene: J. Moraes '28 / Mehmedovici '34.

Arbitri: Augustus Constantin (central) - Zoltan Szekely, Petru Gaspar (asistenti) - Mihai Prodan (rezerva).
Observatori: Laszlo Sajtos, Attiyla Canyaro.

La meci au asistat aproximativ 500 de spectatori.