FC National pandurii tg jiu Cupa Romaniei
Data publicarii: Miercuri 28 Februarie 2007, 17:03
Data actualizarii: Miercuri 28 Februarie 2007, 17:03
PANDURII A INVINS PE FC NATIONAL IN PRELUNGIRI

Nationalul lui Cartu s-a pus de la inceput bine cu fanii din Pitesti, acolo unde a jucat in tricourile Argesului, pentru ca echipamentul pe care si l-a adus de acasa semana prea mult cu al Pandurilor. Nationalul a avut 1-0 la pauza, dupa golul fostului dinamovist Ilin.
Pandurii au intors meciul in repriza a doua, dupa 2 penalty-uri transformate de omul care a eliminat-o pe Dinamo in optimi, Ilie Iordache. Dupa al doilea penalty Cartu a devenit foarte nervos , l-a injurat pe arbitrul Martis si a plecat la vestiare, desi nu a fost eliminat.
Chiar daca Lincar a trimis meciul in prelungiri in ultimul minut, Pandurii a lovit decisiv, in minutul 101, Orac a calificand-o pe Pandurii pentru prima oara in istorie in semifinalele Cupei.