POLI MACABRI! VIDEO: Steaua, calcata in picioare in Cupa: Timisoara 2-0 Steaua, goluri Goga si Ricketts!

Data publicarii: Joi 27 Octombrie 2011, 22:45
Data actualizarii: Joi 27 Octombrie 2011, 22:55

Care a fost de fapt echipa de B? Steaua a fost calcata in picioare la Timisoara de fosta vicecampioana de unde Becali a luat cele mai importante nume.

Sezonul catastrofal pentru Steaua continua si-n Cupa. Poli, cu 20.000 de oameni in tribune, s-a jucat cu Timisoara si a invins-o cu 2-0 prin golurile lui Goga si Ricketts.

Steaua deja s-a obisnuit sa fie calcata in picioare: Maccabi Haifa i-a dat 5 goluri, Timisoara putea sa-i dea tot atatea, dar Goga si Ricketts au ratat enorm.

Timisoara
Lepmets - Mera, Scutaru, Fl. Ilie, Sepsi - Chis, Gorobsov, Poparadu, Curtean - Goga, Ricketts
Rezerve: Kirev, Fl. Sandu, Axente, Zaluski, Popovici, Patras, Rocha

Steaua
Stanca - Mustata, Galamaz. Iliev, Latovlevici - Balan, Bourceanu, Radut, Tanase - Fl. Costea, M. Costea
Rezerve: Tatarusanu, Bicfalvi, Rosu, Rusescu, Martinovic, Nikolic, Lupu

Fazele meciului:
Min 1.
A inceput partida.
Min 4. Lovitura libera pentru Poli de la 18 metri, Goga trage direct in zid.
Min 6. Sepsi rateaza din 6 metri. A trimis peste poarta.
Min 8. Curtean centreaza in 6 metri, mingea e respinsa de fundasii Stelei.
Min 14. Goga trage de la 24 de metri, Stanca retine fara probleme.
Min 16. Curtean i-a dat un cot in gura lui Tibi Balan, nu s-a dat niciun cartonas.

Min 18. Mihai Costea trage de la 25 de metri, apara Lepmets
Min 19. Sut al lui Sepsi de la 20 de metri peste poarta.
Min 23. Florin Costea trage peste poarta de la 20 de metri.
Min 24. Curtean trage pe langa poarta de la marginea careului.
Min 26. GOL TIMISOARA, 1-0! Ricketts deviaza decisiv de la 7 metri o centrare a lui Sepsi.

Min 31. Goga trimite peste poarta din 8 metri.
Min 32. Timisoara cere penalty la un hent in careul Stelei. Arbitrul nu da nimic.

Min 42. Ricketts trage de la 16 metri, Stanca apara.

Min 43. Goga trage de la 16 metri, Stanca respinge.
Min 45. PAUZA - Care e echipa de B? Timisoara a calcat-o in picioare pe Steaua in prima repriza.
- Radut a fost schimbat la pauza. A intrat Rusescu in locul sau.
Min 46. A inceput repriza secunda.
Min 48. Scutaru rateaza din cativa metri, dupa o greseala mare a apararii steliste
Min 51. GOL TIMISOARA, 2-0! Goga intra in careu, trage de la 13 metri, Stanca apara, mingea revine la Goga si trimite cu capul peste portarul Stelei.
Min 52. Rusescu acum atinge pentru prima data mingea.
Min 53. Scutaru scoate o minge din fata lui Tibi Balan, Poli pleaca pe contraatac, Chis trage de la 20 de metri, apara Stanca.