Napoli a eliminat Timisoara din Cupa: "Portarul nostru a fost INGER si DEMON!"

Astra Ploiesti Nicolo Napoli Poli Timisoara Cupa Romaniei
Data publicarii: Miercuri 28 Octombrie 2009, 20:27
Data actualizarii: Miercuri 28 Octombrie 2009, 20:29

Antrenorul Astra Ploiesti, Nicolo Napoli, a declarat ca portarul Ionut Miron a fost inger si demon pentru formatia sa in meciul cu FC Timisoara, castigat cu scorul de 8-7 la loviturile de departajare.

"Sunt bucuros pentru calificarea echipei mele. Cred ca s-a vazut un fotbal frumos si cred ca noi puteam transa partida in timpul regulamentar. Nu pot spune ca am avut emotii. Emotii sunt tot timpul, dar in final recunosc ca am rasuflat usurat pentru victorie. Este drept ca am gresit si noi, dar nu pot acuza pe nimeni din echipa mea ca nu s-a daruit total in aceasta partida. Pentru noi, Miron a fost inger si demon, iar la final, tot el ne-a dat motiv de satisfactie. Ceea ce conteaza pentru noi este meciul urmator si sa incercam sa recuperam cat mai repede jucatorii pentru sambata. Sunt multumit de victoria in Cupa, dar ne trebuie energie si in campionat. Recunosc ca am amanat sarbatorirea zilei lui Paun de luni pentru azi, cand baietii au un motiv in plus sa stea la bere si sa-i ureze La Multi Ani", a declarat Napoli.

Miron a gresit la golul prin care FC Timisoara a egalat in minutul 104, insa a aparat penaltiul executat de Mera, ce a adus calificarea Astrei in sferturi.

Formatia Astra Ploiesti s-a calificat, miercuri, in sferturile de finala ale Cupei Romaniei-Timisoreana, dupa ce a invins, in urma loviturilor de departajare, scor 8-7 (1-1, 2-2), echipa FC Timisoara, in optimile competitiei.