Steaua e in FINALA CUPEI! Dica a salvat-o intr-un meci DRAMATIC: Brasov 1-1 Steaua! VIDEO REZUMAT

Data publicarii: Miercuri 11 Mai 2011, 22:43
Data actualizarii: Miercuri 11 Mai 2011, 23:04

Steaua a trait momente de cosmar la Brasov! Dica, omul pe care Gigi Becali a anuntat ca va pleca din vara, a marcat golul calificarii in FINALA CUPEI ROMANIEI!

A fost meciul veteranilor la Brasov - Steaua. Ilyes a deschis scorul din penalty in prima repriza, iar Dica a egalat pe final de meci, in minutele DRAMATICE ale meciului.

ECHIPELE DE START:

FC BRASOV
:
Kajcsa - Voicu, Oros, Rusu, Ionescu - Majernik - Viveiros, Ilyes, Teixeira, Chipciu - Cardoso

Rezerve: Kajcsa, Voicu, Martinovic, Stanga, Mateiu, Cardoso, Distefano

STEAUA:
Tatarusanu - Emeghara, Geraldo, Gardos, Latovlevici - Nicolita, Marinescu, Brandan, Tanase - Dica, Bilasco

Rezerve: Stanca, Iliev, Szekely, Radut, Onofras, Bicfalvi, Maicon

Fazele meciului:

Min 1. A inceput meciul, jucatorii Stelei au purtat tricouri albe cu mesaj de sustinere pentru Nesu.
Min 3. Fumigene si coregrafie impresionanta pe stadionul din Brasov. Fanii lui FC Brasov fac show.

Min 6. Banel trage de la 20 de metri peste poarta.
Min 11. Banel reia cu capul din 8 metri pe poarta, prinde portarul lui FC Brasov.
Min 14. Dica vede un cartonas galben.
Min 15. Tanase trage de la 23 de metri pe poarta, mingea e aparata de Kajcsa
Min 19. Banel cere penalty dupa ce cade in careu. A acuzat ca a fost impins din spate, insa la realuare s-a vazut clar ca nu a fost vorba de lovitura de la 11 m.

Min 26. Viveiros trage putin pe langa poarta din 13 metri
Min 27. Marinescu trage de la 18 metri pe centrul portii.
Min 28. Cristescu rateaza poarta din unghi cu un sut de la 7 metri
Min 31. Fanii Stelei au intrat pe stadion in acest minut.
Min 32. Fanii Stelei au afisat un banner de sustinere pentru Nesu.

Min 69. Banel trimite un sut centrare foarte slab
Min 70. A intrat Szekely, in locul lui Tanase accidentat. Tanase a iesit plangand de durere.
Min 75. Dica reia cu capul din 6 metri pe poarta, retine portarul Brasovului.

Olaroiu nu sta pe banca! Steaua e condusa de Catalin Necula si Gabi Caramarin

20:10 40 de fani ai Stelei au venit de la Bucuresti pentru acest meci.

19:39 Lacatus la Sport.ro: "Daca Steaua ajunge in finala si vin pe stadion la meci, imi voi arata mai mult atasamentul fata de echipa voi veni la stadion la finala"

19:25 Narcis Raducan a anuntat ca din ultimele lui informatii "Olaroiu nu va sta pe banca"

19:15 Narcis Raducan la Sport.ro: "Sunt emotii mari, e un meci important pentru noi! Sper sa ne bucuram, sa fim fericiti dupa acest meci. Asta chiar este meci decisiv, e cel mai scurt drum sa prindem Europa si avem posibilitatea sa luam un trofeu."

19:10 Jucatorii ambelor echipe au ajuns la stadion

18:30 Gigi Becali a ajuns la stadion in urma cu jumatate de ora: "Batem sigur"