URNELE pentru tragerea la sorti din Cupa Romaniei! Ce derby poate avea loc in faza optimilor

Live Blog
CUPA ROMANIEI
Data publicarii: Vineri 28 Octombrie 2016, 09:51
Data actualizarii: Vineri 28 Octombrie 2016, 21:09

LIVE TOT CE SE INTAMPLA IN SAISPREZECIMILE CUPEI ROMANIEI!

09:49 28 Oct
Cupa Romaniei a ajuns la faza optimilor de finala! Echipele calificate vor fi impartite in doua urne valorice, 7 meciuri urmand sa se dispute intre echipe din urnele A si B, iar doua echipe din urna B se vor duela intre ele in a opta partida.

FINAL: Becicherecu Mic 0-1 Astra
Gheorghe a marcat golul victoriei in minutul 28. Patronul gazdelor a venit special din SUA pentru a juca in aceasta partida. George Singiorzan, 38 de ani, a intrat pe teren in minutul 84.

Sepsi Sfantu Gheorghe 0-1 CSU Craiova

Min 100 - GOOOL Craiova | Andrei Ivan scapa singur cu portarul si reuseste un lob peste acesta

Echipele

Sepsi: Niczuly - Burlacu, Ursu, Damian, Tepes, Mitrea, Minciuna, Plamada, Huiban, Ene, Hadnagy

CSU Craiova: Calancea - Briceag, Kelic, Kay, Vatajelu - Zlatinski, Gustavo - Ivan, Rocha, Bancu - Mazarache
18:58 25 Oct
ASU Poli Timisoara 0-3 Pandurii

Min 90 - GOOOL Pandurii | Bunoza inchide tabela cu o reluare din fata portii, dupa o patrundere ideala pe partea stanga a unui coleg

Min 48 - GOOOL Pandurii |
Obodo majoreaza diferenta dintr-un penalty

Min 39 - GOOOL Pandurii
| Valentin Alexandru deschide scorul cu o reluare din apropiere, dupa o minge respinsa gresit de un fundas timisorean

Echipele

ASU Poli: Gkakos - Stefanovici, Telescu, Todorov, Taub - Stancu - Vucea, Danaricu, Giuricici, Margar - Blanaru

Pandurii: Stanca - Ungurusan, Pitian, Vasiljevic, Bunoza - Voiculet, Obodo - Munteanu, Herea, Parcalabu - Alexandru
16:59 25 Oct
In celalalt meci disputat de la ora 14:30, Luceafarul Oradea a invins cu 1-0 Metalosport Galati.
14:34 25 Oct

Rm. Valcea 0-1 CFR

Min 11 - GOL CFR! Omrani trimite cu latul din cativa metri in poarta lui Cabuz. Centrarea a venit de la Sorsa.