CUPA ROMANIEI | HI5 pentru sferturi: Dinamo 5-0 Chindia! "Cainii" merg mai departe alaturi de Pandurii, Astra, Vaslui, Viitorul, Otelul si Steaua

Cupa Romaniei Cupa Romaniei
Data publicarii: Joi 31 Octombrie 2013, 20:13
Data actualizarii: Vineri 01 Noiembrie 2013, 11:13

►Ninja vs Europa! Trei romani se bat cu centurile negre, duminica 19:00, IN DIRECT Sport.ro si Voyo.ro!

Rapid - Petrolul e la ProTV de la 20:30

DINAMO: Balgradean - Rus, Durimel, Dr. Grigore, Filip - Thicot, I. Serban - C. Matei, Rotariu, Lazar - Thomas
Rezerve: Naumovski, Luchin, Curtean, Boubacar, Nedelcearu, Tucudean, Grecu

CHINDIA: Popescu - L. Marin, Vatavu, G. Honciu, R. Dobre - C. Anton, C. Dinu, G. Ghita, Patru - Cerchez, V. Buca
Rezerve: Omut, Ispas, Ad. Grigore, Vaduva, B. Dinu, Lungu, Dobrescu

FINAL

Min 85: GOOOOOOOOOOOOOOOL Dinamo!!!!!! Durimel reuseste si el dubla dupa o lovitura de cap din 8 metri!

Min 62: GOOOOOOOOOOOOOOOOOL Dinamo!!!!!! Joel Thomas scapa singur cu portarul si inscrie cu un sut plasat!

Min 60: GOOOOOOOOOOOOOOOOOL Dinamo!!! Lazar inscrie printre picioarele portarului, cu un sut din 6 metri, din unghi!

Min 55: Joel Thomas dribleaza 3 oameni insa rateaza incredibil din 2 metri!!!

Min 50: Rotariu intra in careul mic, pe partea stanga, insa sutul sau este blogat de Omut.

Min 46: Incepe repriza a doua. Portarul Popescu a fost transportat la urgenta la pauza, dupa ce a fost schimbat in prima repriza.

PAUZA

Min 43: Schimbare de portari la Chindia, Popescu este inlocuit cu Omut

Min 40: GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL Dinamo! Durimel trimite cu capul din 5 metri, mingea e respinsa de pe linia portii insa se da gol!

Min 35: Sut bomba al lui Rotariu, mingea se duce putin pe langa poarta! Executie excelenta de la 25 de metri!

Min 20: Dinamo nu reuseste sa isi creeze ocazii mari de gol iar Chindia nu conteaza in atac.

Min 8: GOOOOOOOOOL Dinamo!!! Joel Thomas deschide scorul dupa un sut din unghi, in urma a doua greseli in apararea Chindiei!

Min 1: A inceput meciul. Aproape 1000 de spectatori sunt pe St. cel Mare

Joi:

Otelul 2-1 Corona (Bernardo '6, '60 / Antunes a.g. '26)

Miercuri:

► Brasov 0-1 Viitorul (Gavra '11)
Steaua 2-0 Poli Timisoara (Georgievski, Piovaccari)

Marti:
Ripensia 0 - 3 Pandurii (Da Silva '9, Adrovici '29, Cobai a.g '63)

FC Vaslui 4 - 1 FC Botoani (Temwanjera '17, '56, Madson '23, Antal '81 / Vraciu '7)

Gaz Metan 0-1 Astra (Sport.ro)

GAZ METAN: 30.Buchta - 80.Romeo, 23.Muth, 85.Frasinescu, 8.Buzean, 22.Tahar, 21.Todea, 14.Avram, 7.Lullaku, 15.Alaverdashvili, 9.Robertson

ASTRA: 1.Lung, 5.Ben Youssef, 8.Seto, 10.Budescu, 11.Pedro Santos, 13.Junior Morais, 14.Laban, 22.Ivanovski, 27.Muresan, 77.Matel, 91.William

Min 86: Junior Morais inscrie cu un sut din afara careului