Show total la Sport.ro: Viitorul castiga Cupa Romaniei U19 la penalty-uri in fata celor de la UTA! VIDEO

Data publicarii: Sambata 27 Mai 2017, 12:08
Data actualizarii: Sambata 27 Mai 2017, 20:02

Finala pustilor s-a jucat pe stadionul Ilie Oana in deschiderea finalei Cupei Romaniei.

Viitorul 1-1 UTA - 5-3 la penalty-uri

Viitorul castiga! Iova de la UTA a ratat al 4-lea penalty al echipei, Manole reusind apoi sa inscrie pentru triumful Viitorului!

PENALTY-URI! Partida se incheie 1-1 dupa 90 de minute iar la juniori nu exista prelungiri!

Min 38. GOL UTA! Petre egaleaza cu o lovitura de cap VEZI AICI REUSITA

Min 7. GOL Viitorul! Rusu deschide scorul cu un sut din careu dupa o faza colectiva superba.

Gigi Becali a facut o oferta pentru transferul lui Florinel Coman de la Viitorul, dar are si un plan B in cazul in care nu va ajunge la o intelegere cu Hagi.

Adrian Petre este vedeta aradenilor de la UTA, cu cifre remarcabile in acest sezon. La doar 19 ani, Petre a reusit sa devina un jucator indispensabil pentru echipa mare, cu 26 de goluri marcate in acest sezon.

Golurile lui au dus-o pe UTA pe loc de baraj pentru promovarea in Liga I.

Adrian Petre, proasptat convocat la nationala U21, este un atacant pe care Becali l-a vrut si vara trecuta. Steaua l-a preferat pe Denis Man, dar Becali nu a renuntat niciodata de gandul de a pune mana pe noua perla a Aradului.

Pe parcursul acestui sezon, Petre a fost urmarit constant de scouteri veniti in special din Italia.

Becali va relua negocierile pentru Petre, dar competitia pentru semnatura atacantului de 19 ani nu va fi una simpla.

Petre este dorit si de alte echipe din Liga I.

"Mai avem doua meciuri si dupa aceea vom vedea ce decizie o sa luam. El este dorit de mai multe echipe, de Craiova, Steaua, Dinamo, dar si altele" - Claudiu Dragan, director sportiv UTA (Fanatik).

Adrian Petre va fi in teren, astazi, la finala Cupei Romaniei U19. Viitorul - UTA Arad se vede la Sport.ro, de la ora 17:00.