Timisoara, in semifinalele Cupei: Timisoara 2-0 Gloria Bistrita! (Magera '90, Curtean '91)

Gloria Bistrita Poli Timisoara Cupa Romaniei
Data publicarii: Miercuri 15 Aprilie 2009, 14:31
Data actualizarii: Miercuri 15 Aprilie 2009, 17:08

FC Timisoara s-a calificat in semifinalele Cupei Romaniei-Timisoreana, dupa ce a invins, cu scorul de 2-0, formatia Gloria Bistrita, intr-un meci disputat la Cluj-Napoca, in sferturile de finala ale competitiei.

Golurile au fost marcate de Lukas Magera in minutul 90 si de Alex Curtean in min 90+2.
In minutul 90 al partidei, atacantul timisorean Lukas Magera a marcat, dupa o actiune individuala pe partea stanga.

In minutul 92 al partidei, mijlocasul Alex Curtean a avut o actiune asemanatoare cu cea a colegului sau, reusind sa majoreze scorul cu un sut in coltul lung.

FC Timisoara: 29. Pantilimon - 30. Badoi, 16. Luchin, 6. Nibombe, 3. Latovlevici - 5. Alexa, 17. Borbely (25. Curtean '46) - 11. Arman Karamian, 10. Artiom Karamian (19. Rusici '77) - 27. Magera, 18. Bucur (23. Amuneke '67).

Gloria Bistrita: 22. Albut - 23. Vagner, 29. Ninu, 4. A. Coroian, 15. Miclaus - 7 Coroian, 25. Dos Santos - 9. Negrean (14. Achim '57), 26. Enescu, 28.Roman (30. Bajenaru '73)- 11.Borbely (19 Silvasan '75).

Cartonase galbene: Bucur '21 / Vagner '26, Dos Santos '36, Negrean '57.
Arbitrul Cristian Balaj a condus meciul la centru, ajutat de asistentii Octavian Sovre si Eduard Dumitrescu, iar arbitru de rezerva a fost Lucian Dan.

Observatorii partidei de la Cluj au fost Daniel Prodan si Octavian Goga.
La partida de pe stadionul Dr. Constantin Alexandrescu au asistat aproximativ 600 de spectatori, dintre care 300 de fani timisoreni si 20 de la Bistrita.