Gest senzational al lui Suarez dupa golul care a bagat Anglia in depresie! Ce a facut

CM 2014
Data publicarii: Joi 19 Iunie 2014, 23:27
Data actualizarii: Joi 19 Iunie 2014, 23:47

Absent de la primul meci al Uruguay-ului la CM (1-3 vs Costa Rica), Suarez a revenit in primul 11 al sud-americanilor in jocul contra Angliei.

Recuperat in timp record in urma unei operatii la genunchi, Suarez a vrut sa-i dedice golul omului care a avut cel mai mare merit pentru prezenta sa pe teren la Sao Paulo. Dupa golul superb marcat in minutul 39, Suarez s-a dus la margine si l-a imbratisat pe Alberto Pan, doctorul nationalei, apoi a aratat cu degetul in directia acestuia pentru a le atrage atentia operatorilor TV.

Atacantul lui Liverpool nu s-a oprit aici! Tot Suarez a decis meciul in minutul 85, cu un sut in forta din interiorul careului, la 1-1, a ingenuncheat si a izbucnit in plans!