Australia pierde locul in optimi la golaveraj: Australia 2-1 Serbia! Vezi rezumat

Australia Serbia CM 2010
Data publicarii: Miercuri 23 Iunie 2010, 23:31
Data actualizarii: Miercuri 23 Iunie 2010, 23:33

CLICK AICI PENTRU REZUMAT

Australia a ratat calificarea in optimile de la Mondial din cauza golaverajului. Victoria cu 2-1 in fata Serbiei nu a ajutat-o pe Australia sa mearga mai departe. Mai avea nevoie de 2 goluri cu Serbia sau ca Germania sa mai inscrie de 2 ori cu Ghana.

Australia a lovit-o pe Serbia in 4 minute, 69 si 73 prin Cahill si Holman. Pantelic a inscris pentru Serbia in minutul 84.

Australia: Schwarzer, Neill, Cahill, Culina, Beauchamp, Emerton, Wilkshire, Kennerdy, Valeri, Carney, Bresciano

Serbia: Stojkovic, Vidic, Stankovic, Likovic, Jovanovic, Zigic, Obradovic, Krasic, Ninkovic, Kuzmanovic

FINAL
Min 85.
Pantelic mai inscrie un gol, insa e anulat pe motiv de offside.
Min 84. GOL SERBIA! Pantelic inscrie!
Min 73. GOL AUSTRALIA! Holman a marcat golul 2! Daca Germania mai inscrie de 2 ori cu Ghana, Australia e calificata! La fel se intampla si daca Australia inscrie de 2 ori cu Serbia.
Min 69. GOL AUSTRALIA! Cahill deschide scorul si Australia are 4 puncte in Grupa egaland-o pe Ghana.
Daca Australia mai marcheaza un gol si Germania mai inscrie de 2 ori cu Ghana, Australia se califica de pe locul 2.
Min 56.
Wilkshire rateaza poarta cu un sut de la 20 de metri.
Min 53. Zigic suteaza puternic din 14 metri peste poarta.
Min 37.
Krasic marcheaza, dar golul e anulat pe motiv de offside.
Min 22.
Ivanovic rateaza incredibil! A tras din 5 metri in bratul lui Schwarzer
Min 16. Kuzmanovic rateaza de doua ori in acelasi minut poarta din pozitii ideale.
Min 12. Australia raspunde prin Emerton, care suteaza, dar mingea e blocata din drumul spre poarta.
Min 12. Krasic rateaza poarta dupa un contraatac superb al Serbiei.
Min 6. Krasic trage pe langa poarta din apropiere.