N-au gasit cheia franceza: Romania 2-2 Franta

Echipa Nationala Franta LIVE CM 2010
Data publicarii: Sambata 11 Octombrie 2008, 21:19
Data actualizarii: Sambata 11 Octombrie 2008, 23:44

Romania a inceput fabulos si perioada de seceta in fata Frantei parea de domeniul trecutului. Petre si Goian au adus extazul si Domenech se gandea deja la ce cursa sa ia spre casa. Francezii au revenit prin Ribery si golul senzational al viitorului adversar al Clujului, Gourcuff.

Romania nu pierde si un punct pare bun acum, mai ale ca Lituania n-a mai repetat surprizele de pana acum. Ne vom bate cu Franta si Serbia in continuare, dar ramane regretul ca am scapat printre degete o victorie mare chiar la Constanta, terenul norocos al nationalei lui Piturca

Min90: Romani termina la egalitate cu Franta: 2-2
Min74: Petre si Mutu sunt inlocuiti cu Costea si Gigel Bucur
Min69: Lobont este invins de un sut fabulos de la 30 de metri al lui Gourcuff!
Min63: Lobont  scoate senzational doua suturi ale lui Henry si Gourcuff
Min62: Toulalan ia galben pentru un placaj la Mutu
Min59: Benzema reia periculos cu capul din centrarea lui Toulalan
Min54: Florentin Petre se accidenteaza
Min46: De Bleeckere fluiera inceputul reprizei secunde! Hai, Romania!

Min45+1. O prima repriza de vis facuta de Muresan, Goian si Petre. 2-1 pentru Romania la pauza!
Min45: Mutu rateaza incredibil: lovitura cu capul putin peste din centrarea excelenta a lui Muresan
Min41: Boumsong ia galben dupa un ataca de karate la Mutu
Min38: Benzema intra in locul lui Malouda
Min37: Ribery reduce din diferenta printr-un sut din prima din pasa lui Gourcuff
Min35: Lobont scoate senzational cu un ultim efort mingea trimisa din cadere de Hanery
Min31: Ribery cade in careu, arbitrul nu acorda penalty, dar nici galben pentru simulare.
Min17 Goian duce scorul la 2-0 din cornerul batut de Florentin Petre! 2-0 pentru Romaniiiaaaaa!
Min16: Mutu centreaza superb, Marica suteaza din intoarcere. Este corner!
Min13: Gourcuff trage in plasa laterala a lui Lobont
Min9: Florentin Petre incearca o pasa in careu, Evra opreste mingea cu mana, arbitrul nu da penalty!
Min6: GOOOOL, Romania! Florentin Petre deschide scorul cu un sut cu exteriorul dupa o pasa filtranta a lui Goian!

Franta ramane fara capitan inca din start! Vieira s-a accidentat! Mijlocasul lui Inter a fost inlocuit cu Alou Diarra! Dupa doua minute, comentatorii meciului s-au prins ca Patrick nu joaca :)
Hanry a preluat banderola de capitan

ROMANIA: Lobont - Ogararu, Tamas, Goian, Rat - Cocis, Muresan, Chivu - Fl. Petre, Marica, Mutu
Rezerve: Pantilimon, Sapunaru, Gaman, D. Stoica, Aliuta, Fl. Costea, G. Bucur

FRANTA: Mandanda - Sagna, Mexes, Abidal - Evra - Alou Diarra, Toulalan - Ribery, Gourcuff, Malouda - Henry.

Pentru rezultate LIVE, statistici si clasamente intra pe sport.ro/livescores.

Grupa se complica. Feroe 1-1 Austria.
Sambata 11 Octombrie 2008, 19:56

Boloni: "Franta nu este o echipa mare"
Sambata 11 Octombrie 2008, 14:04