VIDEO Ce a fost si ce a ajuns! Beckham a ramas DRAMATIC fara titlu la penaltyuri!

Data publicarii: Luni 23 Noiembrie 2009, 09:12
Data actualizarii: Luni 23 Noiembrie 2009, 09:30

Real Salt Lake este noua campioana din SUA (MLS) dupa ce a batut Galaxy Los Angeles cu 5-4 la penaltyuri!

Real Salt Lake a castigat pentru prima data in istorie liga nord-americana de fotbal (MLS), invingand in finala, duminica, echipa Los Angeles Galaxy, cu scorul de 6-5, in urma loviturilor de departajare.

La partida disputata la Seattle, in fata a 46.000 de spectatori, scorul a fost deschis de Mike Magee (LA Galaxy), in minutul 41. Robbie Findley, de la Real Salt Lake, a egalat in minutul 64.

La loviturile de departajare, pentru Real Salt Lake au inscris Clint Mathis, Robbie Findley, Ned Grabavoy, Chris Wingert si Robbie Russell. Au ratat Kyle Beckerman si Andy Williams. Los Angeles Galaxy a punctat prin David
Beckham, Gregg Berhalter, Mike Magee si Chris Klein. Au ratat Jovan Kirovski, Landon Donovan si Edson Buddle.

LA Galaxy a ratat sansa de a castiga al treilea titlu in MLS iar  meciul cu Salt Lake ar putea fi ultimul pentru Becks pentru echipa americana!