Tatarusanu a aparat SENZATIONAL in Atalanta 0-0 Fiorentina! Sunderland 0-2 Man City | Atletico 3-0 Valencia

Premier League la liga Campionate externe
Live Blog
Campionate de 5 stele
Data publicarii: Duminica 05 Martie 2017, 15:40
Data actualizarii: Duminica 05 Martie 2017, 20:04

Urmarim si comentam impreuna meciurile din cele mai tari campionate ale Europei pe www.sport.ro si Facebook/Sport.ro

20:03 05 Mar
Intrat pe final de meci, Kevin De Bruyne i-a daruit tricoul sau unui fan aflat in scaun cu rotile
19:31 05 Mar
Manchester City este aproape sa revina pe locul 3 in clasament
19:10 05 Mar
Echipa Skoda Xanthi, antrenata de Razvan Lucescu, a invins pe teren propriu, cu scorul de 1-0 pe Platanias. Unicul gol al intalnirii a fost marcat de Younes Hamza, in minutul 38.
18:57 05 Mar
Atletico isi asigura victoria cu Valencia si revine pe locul 4 in clasament in La Liga, peste Real Sociedad
18:50 05 Mar
Manchester City conduce in deplasare la Sunderland
18:28 05 Mar

17:26 05 Mar
A inceput Atletico - Valencia! Griezmann a deschis scorul in minutul 10 cu un sut in diagonala
16:15 05 Mar

Tottenham a invins-o cu 3-2 pe Everton! Kane a reusit o dubla, Alli a marcat si el, pentru Everton inscriind Lukaku si Valencia

15:44 05 Mar
AICI AI VIDEO cu prima parada superba a lui Tatarusanu. AICI e cea de-a doua!
15:35 05 Mar
Diego Maradona s-a retras de la 'Uite cine danseaza!', varianta italiana. A primit un contract gigantic in China. Maradona va castiga 30 de milioane de euro in China pentru a fi consilier national pe probleme de fotbal! "Aceiasi oameni care l-au vrut pe Tevez il vor acum si pe Diego. Maradona e foarte entuziasmat!", a explicat agentul Matias Moria.

Maradona pleaca din Italia dupa  Napoli - Real, din returul optimilor Champions League. Meciul anului pe San Paolo e in direct la PRO TV, marti, de la 21:45.

15:29 05 Mar

Toate ziarele din Italia il lauda pe Tatarusanu pentru punctul pe care l-a castigat pentru Fiorentina cu interventiile sale! Pe site-urile fanilor Fiorentinei, portarul nationalei a primti cele mai mari note dintre toti jucatorii lui Sousa!

15:12 05 Mar

Tatarusanu face un meci senzational cu Atalanta! Portarul roman a salvat incredibil in cateva situatii!

AICI AI VIDEO!

14:56 05 Mar
Final de meci la Gijon! Deportivo castiga cu 1-0!

13:49 05 Mar
Deportivo are 1-0 inainte de pauza!

13:37 05 Mar
Tatarusanu e in 11-le de start al Fiorentinei cu Atalanta. Ianis Hagi e pe banca.

13:36 05 Mar
Colak rateaza un penalty! Sansa uriasa pentru Deportivo, care n-a reusit insa sa profite!

13:13 05 Mar
Lista completa a meciurilor de azi in marile campionate ale Europei:

13:07 05 Mar
Florin Andone e titular pentru Deportivo pe terenul lui Celta Vigo! Meciul a inceput la 13:00!

21:20 04 Mar
Arsenal rateaza o ocazie buna in minutul 90, Liverpool pleaca pe contraatac, Origi ii paseaza in careu lui Wijnaldum care inscrie! 3-1 pentru Liverpool, echipa lui Klopp trece pe locul 3, peste Arsenal (1 meci in minus) si Man City (2 meciuri in minus).
21:04 04 Mar

A inceput etapa din Belgia
Genk 2 - 1 Club Brugge (Rotariu e rezerva)
KV Mechelen 2 - 0 Anderlecht (Chipciu e titular, Stanciu este pe banca de rezerve)
Royal Excel Mouscron 1 - 0 Standard Liege (Razvan Marin e titular)

20:46 04 Mar
Derby-ul redevine deschis! Welbeck reduce din diferenta dupa pasa lui Alexis Sanchez, intrat la pauza
20:10 04 Mar

Liverpool are 2-0 dupa 40 de minute! Goluri Firmino si Mane

18:32 04 Mar

Iata echipele la derby-ul dintre Liverpool si Arsenal
18:27 04 Mar
Derby nebun in Germania! Dortmund o invinge cu 6-2 pe Bayer Leverkusen dupa ce in minutul 68 era 2-1 pentru echipa lui Tuchel!
17:49 04 Mar
AS Roma revine pe tabela si spera sa salveze un egal pe finalul derby-ului cu Napoli
17:41 04 Mar

Dubla a lui Benzema in 25 de minute cu Eibar. A marcat si James, 5 minute mai tarziu

17:11 04 Mar
Napoli se desprinde in derby-ul etapei din Italia! Dubla pentru Mertens, cel care ajungel la 18 goluri in acest sezon, cu 1 sub Higuain, Belotti si Dzeko, cei care au 19 goluri pana acum.
16:52 04 Mar

Pana la derby-ul dintre Liverpool si Arsenal de la 19.30 se mai joaca 5 meciuri in Premier League

16:31 04 Mar
Iata echipele la Eibar - Real - echipa lui Zidane joaca fara Bale si Morata (suspendati), dar si fara Cristiano Ronaldo, accidentat pentru acest meci

16:29 04 Mar

Mertens deschide scorul cu o scarita peste portar

Doua goluri anulate in aceasta repriza - la 0-0 i-a fost refuzat golul lui Perotti, iar la 0-1 Mertens a reusit dubla pentru ca arbitrul sa fluiere fault in atac

16:05 04 Mar
Zlatan rateaza de la 11 metri in fata lui Boruc!

16:00 04 Mar
Chiriches e pe banca la Napoli pentru derby-ul cu Roma:

15:21 04 Mar
15:04 04 Mar
Ultrasii Romei i-au vizitat pe jucatori inaintea derby-ului cu Napoli, care incepe la 16:00!

14:55 04 Mar
14:45 04 Mar
Echipa de start a lui Man United pentru meciul cu Bournemouth:

09:40 04 Mar

Azi vor avea loc multe meciuri tari din principalele campionate ale Europei: Dortmund - Leverkusen, AS Roma - Napoli, Liverpool - Arsenal sau Barcelona - Celta Vigo sunt doar cateva dintre cele mai interesante partide. Lista completa a jocurilor din ligile mari e aici:

23:42 03 Mar

23:18 03 Mar
Din pacate, romanul Tosca greseste la golul de 3-2 al lui Real Sociedad - fostul stelist a sarit pe sub minge iar capitanul Realului inscrie cu o lovitura de cap la coltul lung
20:57 03 Mar
Alin Tosca e titular in seara asta pentru Betis, contra lui Sociedad!

18:01 03 Mar
Iata meciurile din aceasta seara. Leipzig se poate apropia la 2 puncte de Bayern in timp ce Real Sociedad o poate depasi pe Atletico Madrid in La Liga, trecand pe locul 4. Echipa lui Tosca, Betis, se poate indeparta de zona periculoasa cu un succes in aceasta seara.

17:58 03 Mar