Strategia MURDARA la care nu s-a gandit nici Mourinho! Faza DEMENTIALA in fotbal! Ce a facut o echipa ca sa castige meciul

uniao barbarense Campionate externe
Data publicarii: Joi 04 Aprilie 2013, 16:31
Data actualizarii: Joi 04 Aprilie 2013, 16:31

Au uitat de orice principiu ca sa forteze o victorie extrem de importanta!

Uniao Barbarense, o echipa din Liga a doua a campionatului Paulista din Brazilia, a apelat la o strategie incredibila pentru a-i deruta complet pe rivalii de la Linense.

Dupa ce in prima repriza a purtat tricoul cu numarul 7, mijlocasul Claudio Brito a iesit de la cabine cu un alt numar. L-a ales pe acelasi ca al colegului Rafael Silva, 5, si i-a derutat complet atat pe adversari, cat si pe arbitri.

"A mers! Se uitau fara sa le vina sa creada, imi dadeam seama din felul cum ma privesc. A fost foarte bine, chiar daca am luat un galben pana la urma", povesteste Brito.

Schema n-a tinut decat 26 de minute, pana cand arbitrul de centru si-a dat seama ca e victima unei glume a fotbalistilor de la Barbarense. Brito a primit galben, insa sacrificiul a meritat. Uniao a batut cu 3-2.