Sapunaru in primul 11 la prezentarea lui Porto

Celtic Glasgow Cristi Sapunaru FC Porto Campionate externe
Data publicarii: Duminica 27 Iulie 2008, 14:18
Data actualizarii: Duminica 27 Iulie 2008, 14:40
Cristian Sapunaru a fost titular in meciul de prezentare al lui FC Porto disputat impotriva lui Celtic Glasgow, scor 0 - 1.

Cristian Sapunaru a fost titular si a jucat o repriza in meciul de prezentare al echipei FC Porto in compania scotienilor de la Celtic, scor 0 - 1.

Sapunaru care a purtat pe spate numarul 21, a jucat pe intreaga durata a primei reprize fiind schimbat in minutul 46 cu Fucile.

Golul victoriei lui Celtic a fost marcat in minutul 87 de catre Vennegoor of Hesselink.

Sapunaru pare dispus sa il faca uitat pe Bosingwa rapid si, daca va continua la fel, ar putea sa reuseasca. Sapu a confirmat bunele evolutii din meciurile anterioare si nu doar apara, fiind aproape de netrecut, dar, mai ales, ataca, centreaza, se implica la mingile înalte informeaza cotidianul O Norte Deportivo.